U16 Drenge Øst 1 Forår (08) 2024

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
578979
13-04 2024
13:00
BSF
Top Danmark Hallen, kunstgræs
3
-
2
13. apr
13:00
BSF
3
FA 2000
2
578981
13-04 2024
14:00
Oversidder
13. apr
14:00
Oversidder
K.B.
578976
13-04 2024
14:00
GVI
GVI. Nymosen
1
-
5
13. apr
14:00
GVI
1
B 1903
5
578975
13-04 2024
15:30 Lillevang Idrætscenter
0
-
6
13. apr
15:30
KFUM BK, Roskilde
0
Elite Bornholm
6
578974
14-04 2024
13:30
LSF
Lyngby Stadion
1
-
3
14. apr
13:30
Lyngby
1
LSF
3
579026
20-04 2024
12:00 Jens Jessens Vej
2
-
1
20. apr
12:00
FA 2000
2
Lyngby
1
579033
20-04 2024
14:00
Oversidder
B1903
20. apr
14:00
B 1903
Oversidder
579031
20-04 2024
15:30
GVI
Nexø Stadion
4
-
1
20. apr
15:30
Elite Bornholm
4
GVI
1
579029
21-04 2024
11:00
LSF
Smørum Idrætscenter
2
-
1
21. apr
11:00
LSF
2
KFUM BK, Roskilde
1
578982
21-04 2024
12:00
BSF
Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
0
21. apr
12:00
K.B.
2
BSF
0
579051
27-04 2024
14:00 B1903
1
-
2
27. apr
14:00
B 1903
1
K.B.
2
579048
27-04 2024
15:30
Oversidder
27. apr
15:30
Oversidder
Elite Bornholm
579050
28-04 2024
13:00 Lillevang Idrætscenter
0
-
6
28. apr
13:00
KFUM BK, Roskilde
0
FA 2000
6
579036
28-04 2024
13:30
BSF
Lyngby Stadion
2
-
3
28. apr
13:30
Lyngby
2
BSF
3
579047
28-04 2024
14:00
GVI
LSF
GVI. Nymosen
3
-
7
28. apr
14:00
GVI
3
LSF
7
579067
04-05 2024
11:00
LSF
Oversidder
Smørum Idrætscenter
04. maj
11:00
LSF
Oversidder
579056
04-05 2024
12:00
GVI
Jens Jessens Vej
1
-
0
04. maj
12:00
FA 2000
1
GVI
0
579053
04-05 2024
14:00
BSF
Ballerup Idrætspark
4
-
0
04. maj
14:00
BSF
4
KFUM BK, Roskilde
0
579055
04-05 2024
15:30 Nexø Stadion
1
-
3
04. maj
15:30
Elite Bornholm
1
B 1903
3
579052
05-05 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
5
-
0
05. maj
12:00
K.B.
5
Lyngby
0
579071
11-05 2024
14:00
GVI
BSF
GVI. Nymosen
2
-
3
11. maj
14:00
GVI
2
BSF
3
579078
11-05 2024
14:00
Oversidder
11. maj
14:00
Oversidder
FA 2000
579079
11-05 2024
15:30 Nexø Stadion
PRO
11. maj
15:30
Elite Bornholm
K.B.
PRO
579077
12-05 2024
11:00 Lillevang Idrætscenter
0
-
1
12. maj
11:00
KFUM BK, Roskilde
0
Lyngby
1
579074
on15-05 2024
18:30
LSF
B1903
1
-
3
15. maj
18:30
B 1903
1
LSF
3
579091
25-05 2024
12:00 Jens Jessens Vej
1
-
7
25. maj
12:00
FA 2000
1
B 1903
7
579093
25-05 2024
14:00
BSF
Oversidder
Ballerup Idrætspark
25. maj
14:00
BSF
Oversidder
579083
25-05 2024
15:30
LSF
Smørum Idrætscenter
2
-
0
25. maj
15:30
LSF
2
Elite Bornholm
0
579090
26-05 2024
12:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
6
-
0
26. maj
12:00
K.B.
6
KFUM BK, Roskilde
0
579092
26-05 2024
13:30
GVI
Lyngby Stadion
4
-
2
26. maj
13:30
Lyngby
4
GVI
2
579104
01-06 2024
11:00
LSF
Smørum Idrætscenter
01. jun
11:00
LSF
K.B.
579094
01-06 2024
14:00
BSF
B1903
01. jun
14:00
B 1903
BSF
579096
01-06 2024
14:00
Oversidder
01. jun
14:00
Oversidder
Lyngby
579097
01-06 2024
14:00
GVI
GVI. Nymosen
01. jun
14:00
GVI
KFUM BK, Roskilde
579099
01-06 2024
15:30 Nexø Stadion
01. jun
15:30
Elite Bornholm
FA 2000
579183
08-06 2024
12:00
LSF
Jens Jessens Vej
08. jun
12:00
FA 2000
LSF
579189
08-06 2024
13:00
Oversidder
Lillevang Idrætscenter
08. jun
13:00
KFUM BK, Roskilde
Oversidder
579187
08-06 2024
14:00
GVI
GVI. Nymosen
08. jun
14:00
GVI
K.B.
579184
08-06 2024
15:30
BSF
Ballerup Idrætspark
08. jun
15:30
BSF
Elite Bornholm
579186
09-06 2024
13:30 Lyngby Stadion
09. jun
13:30
Lyngby
B 1903
579190
15-06 2024
15:00
LSF
BSF
Smørum Idrætscenter
15. jun
15:00
LSF
BSF
579197
15-06 2024
15:00 Nexø Stadion
15. jun
15:00
Elite Bornholm
Lyngby
579198
15-06 2024
15:00 B1903
15. jun
15:00
B 1903
KFUM BK, Roskilde
579200
15-06 2024
15:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
15. jun
15:00
K.B.
FA 2000
579201
15-06 2024
15:00
Oversidder
GVI
15. jun
15:00
Oversidder
GVI
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Til og med søndag den 14. januar 2024 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17, U19 Drenge, M+32 og 40 Øst flyttes gebyrfrit via mail til turnering@dbukoebenhavn.dk
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.

Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold 

Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.
Der er særlige tider (lørdag kl. 15:30) for kampe mod Bornholm aht. færgeafgangene, men kan blive ændret af turneringsadministrator, hvis det skønnes nødvendigt.

Log ind