Herrer Serie 2 - Forår 2024, Pulje 18

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
373263
to28-03 2024
13:00 ed Park (Skødstrup)
0
-
0
28. mar
13:00
Skødstrup SF
0
Hornslet IF
0
373251
to28-03 2024
13:15 TRIF Kunstgræsbane
2
-
1
28. mar
13:15
TRIF
2
Randers Freja
1
373262
ma01-04 2024
13:00 AC Huse Park Kunstgræs
2
-
3
01. apr
13:00
IF Midtdjurs
2
Hadsund B
3
373257
ma01-04 2024
13:30 Langhøj Idrætscenter
2
-
2
01. apr
13:30
Vivild IF
2
HOG Hinnerup
2
373264
06-04 2024
13:20 Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane)
1
-
1
06. apr
13:20
HOG Hinnerup
1
TRIF
1
373267
06-04 2024
13:30 Hadsund Stadion
1
-
2
06. apr
13:30
Hadsund B
1
Vivild IF
2
373266
06-04 2024
14:00 Randers Stadion, kunstgræs
3
-
2
06. apr
14:00
Randers Freja
3
Skødstrup SF
2
373265
ti09-04 2024
19:30 Sparekassen Djursland Park - Hornslet (kunst)
2
-
3
09. apr
19:30
Hornslet IF
2
IF Midtdjurs
3
373270
fr12-04 2024
18:30 AC Huse Park Kunstgræs
1
-
2
12. apr
18:30
IF Midtdjurs
1
Vivild IF
2
373271
fr12-04 2024
19:15 Sparekassen Djursland Park - Hornslet (kunst)
4
-
0
12. apr
19:15
Hornslet IF
4
Randers Freja
0
373268
13-04 2024
12:15 TRIF Kunstgræsbane
1
-
3
13. apr
12:15
TRIF
1
Hadsund B
3
373269
14-04 2024
13:30 ed Park (Skødstrup)
0
-
4
14. apr
13:30
Skødstrup SF
0
HOG Hinnerup
4
373274
on17-04 2024
19:15 Randers Stadion, kunstgræs
2
-
3
17. apr
19:15
Randers Freja
2
IF Midtdjurs
3
373273
20-04 2024
13:00 Vibe Arena Favrskovbanen ( Kunstgræsbane)
4
-
1
20. apr
13:00
HOG Hinnerup
4
Hornslet IF
1
373272
20-04 2024
13:30 Langhøj Idrætscenter
1
-
0
20. apr
13:30
Vivild IF
1
TRIF
0
373275
21-04 2024
13:30 Hadsund Kunstgræsbane
3
-
1
21. apr
13:30
Hadsund B
3
Skødstrup SF
1
373279
to25-04 2024
19:30 Sparekassen Djursland Park - Hornslet (kunst)
1
-
1
25. apr
19:30
Hornslet IF
1
Hadsund B
1
373277
fr26-04 2024
19:15 Randers Stadion, kunstgræs
2
-
4
26. apr
19:15
Randers Freja
2
HOG Hinnerup
4
373276
27-04 2024
12:15 TRIF Kunstgræsbane
1
-
2
27. apr
12:15
TRIF
1
IF Midtdjurs
2
373278
ti30-04 2024
19:00 Studstrup Idrætsanlæg
4
-
1
30. apr
19:00
Skødstrup SF
4
Vivild IF
1
375949
to02-05 2024
19:00 Hadsund Stadion
3
-
0
02. maj
19:00
Hadsund B
3
Randers Freja
0
375950
fr03-05 2024
19:00 Langhøj Idrætscenter
2
-
4
03. maj
19:00
Vivild IF
2
Hornslet IF
4
373280
04-05 2024
12:15 TRIF Kunstgræsbane
2
-
3
04. maj
12:15
TRIF
2
Skødstrup SF
3
375770
04-05 2024
14:00 Ryomgård Stadion
1
-
2
04. maj
14:00
IF Midtdjurs
1
HOG Hinnerup
2
375958
ti07-05 2024
19:00 Studstrup Idrætsanlæg
3
-
1
07. maj
19:00
Skødstrup SF
3
IF Midtdjurs
1
375951
on08-05 2024
19:15 Sparekassen Djursland Park - Hornslet (kunst)
1
-
0
08. maj
19:15
Hornslet IF
1
TRIF
0
375959
on08-05 2024
19:15 Randers Stadion, kunstgræs
3
-
3
08. maj
19:15
Randers Freja
3
Vivild IF
3
375957
to09-05 2024
13:30 E. Trasborg Park
2
-
2
09. maj
13:30
HOG Hinnerup
2
Hadsund B
2
375962
12-05 2024
13:00 Hadsund Stadion
4
-
0
12. maj
13:00
Hadsund B
4
IF Midtdjurs
0
375963
12-05 2024
14:00 Hornslet Stadion
6
-
3
12. maj
14:00
Hornslet IF
6
Skødstrup SF
3
375960
ti14-05 2024
19:15 Randers Stadion, kunstgræs
1
-
1
14. maj
19:15
Randers Freja
1
TRIF
1
375965
fr17-05 2024
18:30 Ryomgård Stadion
0
-
2
17. maj
18:30
IF Midtdjurs
0
Hornslet IF
2
375964
ma20-05 2024
12:15 TRIF Kunstgræsbane
1
-
1
20. maj
12:15
TRIF
1
HOG Hinnerup
1
375966
ma20-05 2024
13:30 Studstrup Idrætsanlæg
2
-
0
20. maj
13:30
Skødstrup SF
2
Randers Freja
0
375967
ti21-05 2024
19:00 Langhøj Idrætscenter
0
-
2
21. maj
19:00
Vivild IF
0
Hadsund B
2
375968
fr24-05 2024
19:00 Hadsund Stadion
1
-
2
24. maj
19:00
Hadsund B
1
TRIF
2
376151
fr24-05 2024
19:15 Randers Stadion, kunstgræs
0
-
5
24. maj
19:15
Randers Freja
0
Hornslet IF
5
375969
25-05 2024
13:00 E. Trasborg Park
2
-
3
25. maj
13:00
HOG Hinnerup
2
Skødstrup SF
3
376150
ti28-05 2024
19:00 Langhøj Idrætscenter
2
-
3
28. maj
19:00
Vivild IF
2
IF Midtdjurs
3
376153
to30-05 2024
19:30 Hornslet Stadion
4
-
1
30. maj
19:30
Hornslet IF
4
HOG Hinnerup
1
376152
01-06 2024
12:15 TRIF Kunstgræsbane
0
-
1
01. jun
12:15
TRIF
0
Vivild IF
1
376155
01-06 2024
13:00 Studstrup Idrætsanlæg
6
-
2
01. jun
13:00
Skødstrup SF
6
Hadsund B
2
376154
01-06 2024
14:00 Ryomgård Stadion
5
-
0
01. jun
14:00
IF Midtdjurs
5
Randers Freja
0
376282
08-06 2024
13:00 E. Trasborg Park
11
-
1
08. jun
13:00
HOG Hinnerup
11
Randers Freja
1
376283
08-06 2024
13:30 Langhøj Idrætscenter
1
-
3
08. jun
13:30
Vivild IF
1
Skødstrup SF
3
376284
08-06 2024
13:30 Hadsund Stadion
4
-
3
08. jun
13:30
Hadsund B
4
Hornslet IF
3
376281
08-06 2024
14:00 Ryomgård Stadion
1
-
3
08. jun
14:00
IF Midtdjurs
1
TRIF
3
376286
fr14-06 2024
18:30 E. Trasborg Park
1
-
6
14. jun
18:30
HOG Hinnerup
1
IF Midtdjurs
6
376285
15-06 2024
13:00 Studstrup Idrætsanlæg
4
-
0
15. jun
13:00
Skødstrup SF
4
TRIF
0
376287
15-06 2024
14:00 Randers Stadion, kunstgræs
0
-
17
15. jun
14:00
Randers Freja
0
Hadsund B
17
376288
15-06 2024
14:00 Hornslet Stadion
4
-
0
15. jun
14:00
Hornslet IF
4
Vivild IF
0
375961
ti18-06 2024
18:30 E. Trasborg Park
3
-
0
18. jun
18:30
HOG Hinnerup
3
Vivild IF
0
376292
fr21-06 2024
19:00 Langhøj Idrætscenter
UHT
21. jun
19:00
Vivild IF
Randers Freja
UHT
376289
22-06 2024
12:00 TRIF Kunstgræsbane
1
-
2
22. jun
12:00
TRIF
1
Hornslet IF
2
376290
22-06 2024
12:00 Hadsund Stadion
4
-
0
22. jun
12:00
Hadsund B
4
HOG Hinnerup
0
376291
22-06 2024
12:00 Ryomgård Stadion
2
-
4
22. jun
12:00
IF Midtdjurs
2
Skødstrup SF
4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Særlige forhold omkring nedrykning i serie 2:
Der skal suspenderes direkte nedrykning for et eller to hold på 7. pladsen og tilsvarende skal der suspenderes play-off for et eller to hold på 6. pladsen.
Det afklares søndag den 23. juni, når kval-kampen til 3. division mellem Marienlyst og Brønshøj er spillet (kampstart kl. 14.00). Hvis Marienlyst vinder suspenderes der nedrykning/play-off for to hold, hvis Brønshøj vinder suspenderes der kun nedrykning/play-off for et hold.

Bedste hold på 7. pladsen, der slipper for direkte nedrykning, men skal i play-off: Biersted IF (pulje 12)
Næstbedste hold på 7. pladsen, der måske slipper for direkte nedrykning og i givet fald skal i play-off: VRI (pulje 19)

Bedste hold på 6. pladsen, der slipper for play-off og bliver i rækken: Spjald IF (pulje 18)
Næstbedste hold på 6. pladsen, der måske slipper for play-off og i givet fald bliver i rækken: Helle FC (pulje 22)

Der tages forbehold for forkert indtastede resultater, protester osv.

Log ind