U10 Drenge A2 (2014) 5:5 - Forår 2024, Pulje 166

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested
920522
05-05 2024
10:00 Sønderris Skole
05. maj
10:00
Sønderris SK
Sædding/G IF (1)
920523
05-05 2024
10:00
Oversidder
05. maj
10:00
Oversidder
Esbjerg fB
920521
ti07-05 2024
17:30 Vitaskolen Esbjerg
07. maj
17:30
Spangsbjerg IF
Gesten IF
920520
ti07-05 2024
18:00 Skjern Bank Arena, Bramming
07. maj
18:00
Bramming B
Varde IF
920524
on15-05 2024
18:00
Oversidder
Vestjysk Bank Stadion (Varde)
15. maj
18:00
Varde IF
Oversidder
920526
on15-05 2024
18:00 Sædding Skole
15. maj
18:00
Sædding/G IF (1)
Spangsbjerg IF
920527
on15-05 2024
18:00 TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
15. maj
18:00
Esbjerg fB
Bramming B
920525
18-05 2024
10:00 Gesten Fritidscenter
18. maj
10:00
Gesten IF
Sønderris SK
920528
26-05 2024
10:00 Skjern Bank Arena, Bramming
26. maj
10:00
Bramming B
Gesten IF
920531
26-05 2024
10:00 Sønderris Skole
26. maj
10:00
Sønderris SK
Varde IF
920532
26-05 2024
10:00
Oversidder
26. maj
10:00
Oversidder
Sædding/G IF (1)
920530
ti28-05 2024
18:00 Vitaskolen Esbjerg
28. maj
18:00
Spangsbjerg IF
Esbjerg fB
920533
01-06 2024
10:00 Vestjysk Bank Stadion (Varde)
01. jun
10:00
Varde IF
Spangsbjerg IF
920534
02-06 2024
10:00
Oversidder
Gesten Fritidscenter
02. jun
10:00
Gesten IF
Oversidder
921091
02-06 2024
10:00 TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
02. jun
10:00
Esbjerg fB
Sønderris SK
920535
ti04-06 2024
18:00 Sædding Skole
04. jun
18:00
Sædding/G IF (1)
Bramming B
921093
08-06 2024
10:00 Vestjysk Bank Stadion (Varde)
08. jun
10:00
Varde IF
Gesten IF
921092
09-06 2024
10:00 Skjern Bank Arena, Bramming
09. jun
10:00
Bramming B
Spangsbjerg IF
921096
09-06 2024
10:00
Oversidder
Sønderris Skole
09. jun
10:00
Sønderris SK
Oversidder
921097
09-06 2024
10:00 Sædding Skole
09. jun
10:00
Sædding/G IF (1)
Esbjerg fB
921117
to13-06 2024
18:00
Bramming B
!
NB: Bramming B er taberdømt
Vestjysk Bank Stadion (Varde)
13. jun
18:00
Varde IF
Bramming B
921099
15-06 2024
10:00 Gesten Fritidscenter
15. jun
10:00
Gesten IF
Sædding/G IF (1)
921100
16-06 2024
10:00
Oversidder
16. jun
10:00
Oversidder
Bramming B
921098
ti18-06 2024
17:30 Vitaskolen Esbjerg
18. jun
17:30
Spangsbjerg IF
Sønderris SK
921101
ti18-06 2024
18:30 TESS Arena Esbjerg - kunstgræsbane 5
18. jun
18:30
Esbjerg fB
Varde IF
921102
22-06 2024
10:00 Gesten Fritidscenter
22. jun
10:00
Gesten IF
Esbjerg fB
921106
22-06 2024
10:00 Sædding Skole
22. jun
10:00
Sædding/G IF (1)
Varde IF
921107
23-06 2024
10:00
Oversidder
23. jun
10:00
Oversidder
Spangsbjerg IF
921103
ma24-06 2024
18:00 Sønderris Skole
24. jun
18:00
Sønderris SK
Bramming B
362488
on26-06 2024
18:00 Sædding Skole
26. jun
18:00
Sædding/G IF (1)
Sønderris SK
362489
on26-06 2024
18:00
Oversidder
Esbjerg Idrætspark
26. jun
18:00
Esbjerg fB
Oversidder
921118
29-06 2024
10:00 Gesten Fritidscenter
29. jun
10:00
Gesten IF
Spangsbjerg IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 4 på mail eller på tlf: 8939 9940

Ekstra spiller på banen ved -3
Et hold må sætte én ekstra spiller på banen, så længe holdet er bagud med tre mål eller mere. For hver tre mål ekstra et hold kommer bagud, må der indsættes yderligere en spiller, som tilsvarende skal tages ud ved reducering. 

Se 5 mod 5 spilleregler her

Kampe 5 mod 5 dømmes udelukkende af kampledere (dbujylland.dk)

Børnetræner: Få krydderi på sæsonen med sjove stævner (dbujylland.dk)

Log ind