Herre C2 (+16) 7:7 - Forår 2024, Pulje 142

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
121841
ti16-04 2024
20:00 Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
0
-
3
16. apr
20:00
ACFC (1)
0
Fuglebakken KFUM (2)
3
121839
on17-04 2024
19:00 VSK Aarhus
6
-
2
17. apr
19:00
VSK Aarhus (1)
6
AIA/Tranbjerg (2)
2
121840
on17-04 2024
19:00
Oversidder
17. apr
19:00
Oversidder
Virup IF
121842
on17-04 2024
19:00
Oversidder
17. apr
19:00
Oversidder
Joga Bonito BK
121838
21-04 2024
15:00 Lyseng Idrætspark
HHT
21. apr
15:00
IF Lyseng (1)
Lisbjerg FC (2)
HHT
121845
on24-04 2024
19:00 Virup Skole
UHT
24. apr
19:00
Virup IF
IF Lyseng (1)
UHT
121846
on24-04 2024
19:00
Oversidder
Ellehøjskolen
24. apr
19:00
Fuglebakken KFUM (2)
Oversidder
121843
to25-04 2024
19:00
Oversidder
Lisbjerg Skole
25. apr
19:00
Lisbjerg FC (2)
Oversidder
121847
to25-04 2024
19:15 Grønløkke Stadion
4
-
2
25. apr
19:15
AIA/Tranbjerg (2)
4
ACFC (1)
2
121844
fr26-04 2024
18:00 Vorrevangsskolen
4
-
2
26. apr
18:00
Joga Bonito BK
4
VSK Aarhus (1)
2
121906
ma29-04 2024
19:00
Oversidder
29. apr
19:00
Oversidder
VSK Aarhus (1)
121905
on01-05 2024
19:00 Lisbjerg Skole
2
-
3
01. maj
19:00
Lisbjerg FC (2)
2
Virup IF
3
121907
on01-05 2024
19:00
Oversidder
01. maj
19:00
Oversidder
AIA/Tranbjerg (2)
121908
05-05 2024
15:00 Lyseng Idrætspark
1
-
13
05. maj
15:00
IF Lyseng (1)
1
Fuglebakken KFUM (2)
13
121911
ma06-05 2024
19:00 VSK Aarhus
5
-
0
06. maj
19:00
VSK Aarhus (1)
5
ACFC (1)
0
121913
ti07-05 2024
18:15 Grønløkke Stadion
10
-
2
07. maj
18:15
AIA/Tranbjerg (2)
10
IF Lyseng (1)
2
121910
on08-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
3
-
2
08. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (2)
3
Lisbjerg FC (2)
2
121912
on08-05 2024
19:00
Oversidder
Virup Skole
08. maj
19:00
Virup IF
Oversidder
121914
fr10-05 2024
18:00
Oversidder
Katrinebjergskolen
10. maj
18:00
Joga Bonito BK
Oversidder
121909
ti14-05 2024
20:00 Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
0
-
14
14. maj
20:00
ACFC (1)
0
Joga Bonito BK
14
121916
on15-05 2024
19:00
Oversidder
15. maj
19:00
Oversidder
VSK Aarhus (1)
121917
on15-05 2024
19:00 Virup Skole
1
-
4
15. maj
19:00
Virup IF
1
Fuglebakken KFUM (2)
4
121919
18-05 2024
13:30 Lyseng Idrætspark
0
-
9
18. maj
13:30
IF Lyseng (1)
0
Joga Bonito BK
9
121923
ti21-05 2024
18:30 Grønløkke Stadion
4
-
4
21. maj
18:30
AIA/Tranbjerg (2)
4
Virup IF
4
121924
ti21-05 2024
20:00
Oversidder
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
21. maj
20:00
ACFC (1)
Oversidder
121922
on22-05 2024
19:00
Oversidder
Ellehøjskolen
22. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (2)
Oversidder
121920
fr24-05 2024
18:00 Katrinebjergskolen
6
-
0
24. maj
18:00
Joga Bonito BK
6
Lisbjerg FC (2)
0
121918
ma27-05 2024
19:00
Oversidder
27. maj
19:00
Oversidder
ACFC (1)
121925
on29-05 2024
19:00 Lisbjerg Skole
2
-
1
29. maj
19:00
Lisbjerg FC (2)
2
VSK Aarhus (1)
1
121926
on29-05 2024
19:00
Oversidder
Oversidder
29. maj
19:00
Oversidder
Oversidder
121927
on29-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
9
-
0
29. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (2)
9
AIA/Tranbjerg (2)
0
121928
on29-05 2024
19:00 Virup Skole
1
-
5
29. maj
19:00
Virup IF
1
Joga Bonito BK
5
121929
02-06 2024
15:00 Lyseng Idrætspark
HHT
02. jun
15:00
IF Lyseng (1)
ACFC (1)
HHT
121934
ti04-06 2024
19:00
Oversidder
Grønløkke Stadion
04. jun
19:00
AIA/Tranbjerg (2)
Oversidder
121930
ti04-06 2024
20:45 Lisbjerg Skole
2
-
4
04. jun
20:45
Lisbjerg FC (2)
2
ACFC (1)
4
121931
on05-06 2024
19:00 VSK Aarhus
5
-
5
05. jun
19:00
VSK Aarhus (1)
5
Virup IF
5
121933
on05-06 2024
19:00
Oversidder
05. jun
19:00
Oversidder
IF Lyseng (1)
122612
08-06 2024
16:30
Oversidder
Lyseng Idrætspark
08. jun
16:30
IF Lyseng (1)
Oversidder
121932
ma10-06 2024
18:00 Vorrevangsskolen
1
-
0
10. jun
18:00
Joga Bonito BK
1
Fuglebakken KFUM (2)
0
121915
ma10-06 2024
19:00 Lisbjerg Skole
UHT
10. jun
19:00
Lisbjerg FC (2)
AIA/Tranbjerg (2)
UHT
121921
ma10-06 2024
19:00 VSK Aarhus
13
-
1
10. jun
19:00
VSK Aarhus (1)
13
IF Lyseng (1)
1
122610
on12-06 2024
19:00 Ellehøjskolen
4
-
3
12. jun
19:00
Fuglebakken KFUM (2)
4
VSK Aarhus (1)
3
122611
on12-06 2024
19:00 Virup Skole
4
-
3
12. jun
19:00
Virup IF
4
ACFC (1)
3
122613
on12-06 2024
19:00 Grønløkke Stadion
1
-
6
12. jun
19:00
AIA/Tranbjerg (2)
1
Joga Bonito BK
6
122609
on12-06 2024
19:15
Oversidder
Lisbjerg Skole
12. jun
19:15
Lisbjerg FC (2)
Oversidder
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 3 på mail eller på tlf: 8939 9930

Følgende hold kvalificerer sig til Regionsfinalen 2024:

P. 140, 141, 142, 144, 145: Nr. 1
P. 143 og 146: Nr. 1 i hver pulje samt bedste nr. 2 i de to puljer (pointgennemsnit)

Se info om Regionfinalen HER.

Se datoplaner m.m. for 7:7 - forår 2024 - Datoplaner m.m. 7:7

Log ind