Herre C2 (+16) 7:7 - Forår 2024, Pulje 143

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
122614
on17-04 2024
19:00 Christiansbjerg Idrætsanlæg
5
-
2
17. apr
19:00
Christiansbjerg IF (4)
5
Hasle B
2
122668
on17-04 2024
19:00 Ellehøjskolen
1
-
1
17. apr
19:00
Fuglebakken KFUM (1)
1
ACFC (2)
1
122669
on17-04 2024
19:00 Ellehøjskolen
4
-
2
17. apr
19:00
Fuglebakken KFUM (4)
4
Fuglebakken KFUM (6)
2
122670
on17-04 2024
19:00
Oversidder
17. apr
19:00
Oversidder
Christiansbjerg IF (2)
122667
to18-04 2024
19:00 Ellehøjskolen
HHT
18. apr
19:00
Aarhus Posten
VSK Aarhus (3)
HHT
122753
ma22-04 2024
19:00 Vejlby/Risskov Centret
1
-
4
22. apr
19:00
VSK Aarhus (3)
1
Fuglebakken KFUM (4)
4
122673
ma22-04 2024
20:15 Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
2
-
1
22. apr
20:15
ACFC (2)
2
Christiansbjerg IF (4)
1
122672
on24-04 2024
19:00 Christiansbjerg Idrætsanlæg
3
-
2
24. apr
19:00
Christiansbjerg IF (2)
3
Aarhus Posten
2
122674
on24-04 2024
19:00 Ellehøjskolen
2
-
1
24. apr
19:00
Fuglebakken KFUM (6)
2
Fuglebakken KFUM (1)
1
122671
27-04 2024
13:30
Oversidder
Ellehøjskolen
27. apr
13:30
Hasle B
Oversidder
122757
on01-05 2024
18:30 Christiansbjerg Idrætsanlæg
5
-
1
01. maj
18:30
Christiansbjerg IF (4)
5
Fuglebakken KFUM (6)
1
122758
on01-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
4
-
0
01. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (4)
4
Christiansbjerg IF (2)
0
122755
on01-05 2024
19:00
Oversidder
UHT
01. maj
19:00
Oversidder
Aarhus Posten
UHT
122756
on01-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
3
-
4
01. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (1)
3
VSK Aarhus (3)
4
122754
05-05 2024
12:00 Ellehøjskolen
0
-
9
05. maj
12:00
Hasle B
0
ACFC (2)
9
122762
on08-05 2024
18:45 Vejlby/Risskov Centret
3
-
1
08. maj
18:45
VSK Aarhus (3)
3
Christiansbjerg IF (4)
1
122763
on08-05 2024
19:00 Christiansbjerg Idrætsanlæg
1
-
2
08. maj
19:00
Christiansbjerg IF (2)
1
Fuglebakken KFUM (1)
2
122759
on08-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
7
-
0
08. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (6)
7
Hasle B
0
122760
to09-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
HHT
09. maj
19:00
Aarhus Posten
Fuglebakken KFUM (4)
HHT
122761
fr10-05 2024
18:00
Oversidder
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
10. maj
18:00
ACFC (2)
Oversidder
122764
11-05 2024
13:00 Ellehøjskolen
1
-
3
11. maj
13:00
Hasle B
1
VSK Aarhus (3)
3
122768
ma13-05 2024
19:00 Christiansbjerg Idrætsanlæg
8
-
0
13. maj
19:00
Christiansbjerg IF (4)
8
Christiansbjerg IF (2)
0
122765
on15-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
3
-
9
15. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (1)
3
Aarhus Posten
9
122767
on15-05 2024
19:00
Oversidder
15. maj
19:00
Oversidder
Fuglebakken KFUM (4)
122766
fr17-05 2024
18:00 Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
3
-
2
17. maj
18:00
ACFC (2)
3
Fuglebakken KFUM (6)
2
122769
ma20-05 2024
13:30 Christiansbjerg Idrætsanlæg
8
-
0
20. maj
13:30
Christiansbjerg IF (2)
8
Hasle B
0
122771
on22-05 2024
19:00
Oversidder
Ellehøjskolen
22. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (6)
Oversidder
122772
on22-05 2024
19:00 Vejlby/Risskov Centret
5
-
2
22. maj
19:00
VSK Aarhus (3)
5
ACFC (2)
2
122773
on22-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
4
-
3
22. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (4)
4
Fuglebakken KFUM (1)
3
122770
to23-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
HHT
23. maj
19:00
Aarhus Posten
Christiansbjerg IF (4)
HHT
122778
ma27-05 2024
19:00 Christiansbjerg Idrætsanlæg
0
-
1
27. maj
19:00
Christiansbjerg IF (4)
0
Fuglebakken KFUM (4)
1
122775
on29-05 2024
19:00
Oversidder
29. maj
19:00
Oversidder
Fuglebakken KFUM (1)
122776
on29-05 2024
19:00 Ellehøjskolen
1
-
5
29. maj
19:00
Fuglebakken KFUM (6)
1
VSK Aarhus (3)
5
122777
fr31-05 2024
18:00 Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
3
-
1
31. maj
18:00
ACFC (2)
3
Christiansbjerg IF (2)
1
122774
01-06 2024
13:00 Ellehøjskolen
UHT
01. jun
13:00
Hasle B
Aarhus Posten
UHT
122941
ma03-06 2024
19:00
Oversidder
Vejlby/Risskov Centret
03. jun
19:00
VSK Aarhus (3)
Oversidder
122938
on05-06 2024
18:30 Christiansbjerg Idrætsanlæg
1
-
1
05. jun
18:30
Christiansbjerg IF (2)
1
Fuglebakken KFUM (6)
1
122940
on05-06 2024
19:00 Ellehøjskolen
2
-
4
05. jun
19:00
Fuglebakken KFUM (1)
2
Christiansbjerg IF (4)
4
122784
on05-06 2024
19:00 Ellehøjskolen
1
-
0
05. jun
19:00
Fuglebakken KFUM (4)
1
Hasle B
0
122785
to06-06 2024
19:00 Ellehøjskolen
HHT
06. jun
19:00
Aarhus Posten
ACFC (2)
HHT
122945
ma10-06 2024
19:00
Oversidder
Christiansbjerg Idrætsanlæg
10. jun
19:00
Christiansbjerg IF (4)
Oversidder
122960
ma10-06 2024
19:00 Vejlby/Risskov Centret
4
-
1
10. jun
19:00
VSK Aarhus (3)
4
Christiansbjerg IF (2)
1
122944
on12-06 2024
18:15 Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
2
-
3
12. jun
18:15
ACFC (2)
2
Fuglebakken KFUM (4)
3
122942
on12-06 2024
19:00 Ellehøjskolen
6
-
2
12. jun
19:00
Hasle B
6
Fuglebakken KFUM (1)
2
122943
on12-06 2024
19:00 Ellehøjskolen
UHT
12. jun
19:00
Fuglebakken KFUM (6)
Aarhus Posten
UHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 3 på mail eller på tlf: 8939 9930

Følgende hold kvalificerer sig til Regionsfinalen 2024:

P. 140, 141, 142, 144, 145: Nr. 1
P. 143 og 146: Nr. 1 i hver pulje samt bedste nr. 2 i de to puljer (pointgennemsnit)

Se info om Regionfinalen HER.

Se datoplaner m.m. for 7:7 - forår 2024 - Datoplaner m.m. 7:7

Log ind