MENU

Hune B //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 30

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646842
to
01-04 2021
Kl. 13:00
Hune B (1) Fjerritslev IF Hune Stadion
3 - 3
646847
10-04 2021
Kl. 13:30
Biersted IF Hune B (1) Nord & Norre Arena
9 - 0
646851
fr
16-04 2021
Kl. 18:00
Hune B (1) Gjøl B Hune Stadion
2 - 1
646857
24-04 2021
Kl. 14:00
Moseby B Hune B (1) Moseby Stadion
2 - 0
646861
fr
30-04 2021
Kl. 18:30
Jetsmark IF Hune B (1) Sparekassen Danmark Arena (Pandrup)
2 - 6
646865
fr
07-05 2021
Kl. 18:00
Hune B (1) Skovsgaard B Hune Stadion
0 - 3
646869
to
13-05 2021
Kl. 13:00
Hune B (1) Trekroner IF 98 Hune Stadion
2 - 4
646872
15-05 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Hune B (1) Fjerritslev Stadion
2 - 2
646877
fr
21-05 2021
Kl. 19:00
Hune B (1) Biersted IF Hune Stadion
2 - 7
646881
fr
28-05 2021
Kl. 19:00
Gjøl B Hune B (1) Gjøl B`s Baner
9 - 2
646885
fr
04-06 2021
Kl. 19:00
Hune B (1) Moseby B Hune Stadion
1 - 3
646839
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Trekroner IF 98 Hune B (1) Trekroner Stadion
5 - 0
646889 fr
11-06 2021
Kl. 19:00
Hune B (1) Jetsmark IF Hune Stadion
Udehold taberdømt
646917
19-06 2021
Kl. 13:30
Skovsgaard B Hune B (1) Skovsgård Stadion
11 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind