MENU

ØB 90 //

Serie 4, Pulje 3

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
615671
15-08 2020
Kl. 15:15
Lynge-Uggeløse IF ØB 90 Lyngehallen
6 - 0
615758
22-08 2020
Kl. 14:00
ØB 90 Jyllinge FC Ølstykke Stadion
3 - 6
615772
29-08 2020
Kl. 11:00
Frederikssund IK ØB 90 Frederikssund Stadion
1 - 1
615802
05-09 2020
Kl. 14:00
ØB 90 Kr. Værløse IF (1) Ølstykke Stadion
2 - 3
615804
12-09 2020
Kl. 13:30
FC Hornsherred ØB 90 Møllegårdhallen
0 - 2
615814
19-09 2020
Kl. 14:00
ØB 90 Mladost IF Ølstykke Stadion
1 - 1
615826
27-09 2020
Kl. 12:00
ORI-Fodbold ØB 90 Oppe-Sundby Stadion
2 - 3
615832
03-10 2020
Kl. 14:00
ØB 90 FC Whop en Dei (2) Ølstykke Stadion
3 - 1
615834
10-10 2020
Kl. 11:30
Gundsølille SGIF ØB 90 Gundsølillehallen
1 - 1
615841
17-10 2020
Kl. 15:30
IF Hjorten ØB 90 Skinderskovgård
0 - 5
615851
24-10 2020
Kl. 14:00
ØB 90 Slangerup & Omegn IF (1) Ølstykke Stadion
0 - 1
615863
17-04 2021
Kl. 12:00
Jyllinge FC ØB 90 Spraglehøj Idrætsanlæg
3 - 4
615868 on
21-04 2021
Kl. 18:30
ØB 90 Frederikssund IK Ølstykke Stadion
2 - 1
615873
24-04 2021
Kl. 11:45
Kr. Værløse IF (1) ØB 90 Sandet Stadion
3 - 2
615880
01-05 2021
Kl. 14:00
ØB 90 FC Hornsherred Ølstykke Stadion
0 - 5
510441
08-05 2021
Kl. 15:30
Mladost IF ØB 90 Damgårdsparken, Ballerup
0 - 0
510449
15-05 2021
Kl. 14:00
ØB 90 ORI-Fodbold Ølstykke Stadion
1 - 5
510572
23-05 2021
Kl. 13:00
FC Whop en Dei (2) ØB 90 Stenløse Stadion
3 - 1
510578
29-05 2021
Kl. 14:00
ØB 90 Gundsølille SGIF Ølstykke Stadion
0 - 0
615885
05-06 2021
Kl. 15:30
ØB 90 IF Hjorten Ølstykke Stadion
2 - 7
615891
12-06 2021
Kl. 11:00
Slangerup & Omegn IF (1) ØB 90 Slangerup Stadion Kunst
3 - 1
615856 on
16-06 2021
Kl. 19:00
ØB 90 Lynge-Uggeløse IF Ølstykke Stadion
2 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning: 
1/8 dels finaler tirsdag den 22. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 9
kamp 3 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 10 - Vinder pulje 12

Kvartfinaler torsdag den 24. juni kl. 19.00
kamp 5: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 2
kamp 6: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 11
kamp 7: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
kamp 8: Vinder pulje 5 - Vinder pulje 4

Semifinaler søndag den 27. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 5 - Vinder kamp 7
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 8

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 30. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1

Log ind