MENU

Ungdomspokal U17 Drenge (02-03) 18/19 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
353220 1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (1) Sct. Jørgens IF (1) Herlufsholm Stadion
UHT

Udehold taberdømt

353221 1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Holmegaard GB (3) Langebæk Alliancen (2) Holmegårdhallen
UHT

Udehold taberdømt

353223 1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Hvidebæk IF (2) Herstedøster IC (Mester) Hvidebæk Stadion
0 - 1
353224
1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Jægersborg BK (1) Hørsholm-Usserød (Mester) Jægersborg
0 - 3
353225 1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Allerød FK (Mester) Skjold (Mester) Allerød Idrætspark
1 - 2
353226 1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (1) Skovshoved IF (Mester) Helsinge Stadion
UHT

Udehold taberdømt

353267 1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Fredensborg BI (2) Vestia (Mester) Fredensborg Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

353222 1 on
29-08 2018
Kl. 19:15
Husum (2) IF Frem Bjæverskov Fodbold (1) Kunst, Husumparken
5 - 2
234455
2 ti
18-09 2018
Kl. 18:30
A27 (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Kunst, Dragør Bk.
2 - 0
234459 2 ti
18-09 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (Mester) B 1908 (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs
4 - 1
234466
2 ti
18-09 2018
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Mester) FA 2000 (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst
6 - 0
234467
2 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Hundested IK (1) AB (Division) Hundestedhallen Kunstgræs
0 - 2
234472 2 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (1) BK Friheden (1) Hillerød Stadion Kunstgræs
3 - 5
234473 2 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (1) FB (Øst 2) Virumgård kunstgræsbane
0 - 6
234461 2 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Svogerslev BK (1) Taastrup FC (Mester) Lillevang Idrætscenter kunst
HHT

Hjemmehold taberdømt

234449
2 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Sundby / Fremad A (Øst 1) Slagelse B&I (Divisionen) Sundby Idrætspark
3 - 0
234453
2 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Tuse IF (1) FC Roskilde (Division) Tuse Kunstgræsbane
0 - 7
234458
2 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Måløv BK (1) Frem (Øst 1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
0 - 1
234457
2 ti
18-09 2018
Kl. 19:30
Husum (2) Herstedøster IC (Mester) Kunst, Husumparken
1 - 7
234456 2 on
19-09 2018
Kl. 17:30
BSV af 2016 (Øst 2) B.93 (Division) Vedbæk Stadion
4 - 7
234465
2 on
19-09 2018
Kl. 17:45
Karlslunde IF (Mester) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
2 - 0
234451
2 on
19-09 2018
Kl. 18:00
Holmegaard GB (3) Nykøbing FC (Øst 1) Holmegårdhallen
0 - 7
234468
2 on
19-09 2018
Kl. 18:30
LSF (Mest) Lundtofte Boldklub (1) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
5 - 2
234470
2 on
19-09 2018
Kl. 18:30
BSF (Øst 1) HIK (Division) Ballerup Idrætspark
1 - 4
234471 2 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) Vestia (Mester) Helsinge Stadion Kunstgræs
5 - 2
234469
2 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Værløse BK (1) FFB (Øst 2) Værløse Stadion Kunstgræs
2 - 0
234464 2 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Skjold (Mester) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
7 - 6
234454 2 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Tune IF (2) Viby IF (1) Tune Stadion Kunstgræs
1 - 4
234447 2 on
19-09 2018
Kl. 19:00
MB (3) Vordingborg IF (2) MB's anlæg
UHT

Udehold taberdømt

234450 2 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (1) FC Helsingør (Division) Maglemølle Storhallen
0 - 7
234462 2 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Gladsaxe-Hero (1) IF Skjold Birkerød (Øst 2) Gladsaxe stadion Kunstgræs
0 - 4
234452 2 to
20-09 2018
Kl. 18:00
GVI (Mester) B 1903 (Øst 2) Kunst, GVI. Nymosen
5 - 1
234446 2 to
20-09 2018
Kl. 18:30
Sorø Freja (Mester) HB Køge (Division) Sorø Stadion, Kunstgræs
0 - 2
234448 2 to
20-09 2018
Kl. 18:30
Brønshøj (Mester) Avarta (Øst 2) Kunst, Tingbjerg IP
4 - 1
234460 2 to
20-09 2018
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (1) Hvidovre IF (Division) Slangerup Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

234463
2 to
20-09 2018
Kl. 19:15
Vanløse (Øst 1) Næstved (Division) Kunst, Vanløse I P
2 - 0
567790
3 on
03-10 2018
Kl. 17:00
Karlslunde IF (Mester) Vallensbæk IF (Mester) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
1 - 2
567788 3 on
03-10 2018
Kl. 18:30
Taastrup FC (Mester) IF Skjold Birkerød (Øst 2) NyBolig Park - Kunstgræs
8 - 7
567789 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Vanløse (Øst 1) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
5 - 3
567793 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) HIK (Division) Helsinge Stadion Kunstgræs
2 - 1
567794 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
BK Friheden (1) FB (Øst 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 3
567779 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
HB Køge (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5 - 2
567780 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
MB (3) Brønshøj (Mester) MB's anlæg
3 - 6
567781
3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Sundby / Fremad A (Øst 1) FC Helsingør (Division) Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 2
567782 3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
GVI (Mester) Nykøbing FC (Øst 1) Kunst, GVI. Nymosen
4 - 2
567784
3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Viby IF (1) A27 (Øst 2) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
0 - 2
567785
3 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Herstedøster IC (Mester) B.93 (Division) Albertslund Stadion Kunstgræs
2 - 5
567786 3 on
03-10 2018
Kl. 19:30
Ringsted IF (Mester) Frem (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs
2 - 3
567792
3
07-10 2018
Kl. 13:00
Værløse BK (1) LSF (Mest) Værløse Stadion
1 - 3
567783
3 ti
09-10 2018
Kl. 19:00
FC Roskilde (Division) Lyngby Bk (Liga) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0 - 2
567791 3 ti
23-10 2018
Kl. 19:00
AB (Division) FC Nordsjælland (Liga) Akademisk Boldklub
1 - 3
567787
3 on
24-10 2018
Kl. 20:00
Hvidovre IF (Division) FC København (Liga) Avedøre Stadion Kunstgræs
0 - 3
877306 4 on
31-10 2018
Kl. 18:30
GVI (Mester) FC Helsingør (Division) Kunst, GVI. Nymosen
1 - 0
877307
4 on
31-10 2018
Kl. 19:00
A27 (Øst 2) Lyngby Bk (Liga) Kunst, Dragør Bk.
0 - 4
877308 4 on
31-10 2018
Kl. 19:00
Frem (Øst 1) B.93 (Division) Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 3
877559 4 on
31-10 2018
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) FB (Øst 2) Helsinge Stadion Kunstgræs
2 - 3
877310
4
10-11 2018
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Vallensbæk IF (Mester) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
1 - 2
877305 4 on
14-11 2018
Kl. 18:00
Brønshøj (Mester) HB Køge (Division) Kunst, Tingbjerg IP
1 - 3
877558 4 ti
04-12 2018
Kl. 18:00
LSF (Mest) FC Nordsjælland (Liga) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
0 - 6
877309 4 on
05-12 2018
Kl. 19:00
Taastrup FC (Mester) FC København (Liga) NyBolig Park - Kunstgræs
1 - 4
434876 5 on
20-03 2019
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Mester) FC København (Liga) Vallensbæk Idrætscenter kunst
0 - 2
434874 5 on
20-03 2019
Kl. 19:00
GVI (Mester) HB Køge (Division) Kunst, GVI. Nymosen
2 - 1
434875 5 on
20-03 2019
Kl. 20:00
B.93 (Division) Lyngby Bk (Liga) Kunst, B93
1 - 2
434877
5 on
03-04 2019
Kl. 19:00
FB (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga) Frederiksberg IP, kunst
1 - 7
496272 6 on
24-04 2019
Kl. 19:00
GVI (Mester) Lyngby Bk (Liga) GVI. Nymosen
1 - 2
496273 6 on
01-05 2019
Kl. 19:00
FC Nordsjælland (Liga) FC København (Liga) Right to Dream Park
2 - 1
406661 7 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
FC Nordsjælland (Liga) Lyngby Bk (Liga) Tingbjerg Idrætspark, Opvisn.
0 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2019, kl. 18:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind