MENU

Ungdomspokal U17 Drenge (02-03) 18/19 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
353220 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (1) Sct. Jørgens IF (1) Herlufsholm Stadion
UHT

Udehold taberdømt

353221 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Holmegaard GB (3) Langebæk Alliancen (2) Holmegårdhallen
UHT

Udehold taberdømt

353223 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Hvidebæk IF (2) Herstedøster IC (Mester) Hvidebæk Stadion
0 - 1
353224
on
22-08 2018
Kl. 18:30
Jægersborg BK (1) Hørsholm-Usserød (Mester) Jægersborg
0 - 3
353225 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Allerød FK (Mester) Skjold (Mester) Allerød Idrætspark
1 - 2
353226 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (1) Skovshoved IF (Mester) Helsinge Stadion
UHT

Udehold taberdømt

353267 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Fredensborg BI (2) Vestia (Mester) Fredensborg Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

353222 on
29-08 2018
Kl. 19:15
Husum (2) IF Frem Bjæverskov Fodbold (1) Kunst, Husumparken
5 - 2
234455
ti
18-09 2018
Kl. 18:30
A27 (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Kunst, Dragør Bk.
2 - 0
234459 ti
18-09 2018
Kl. 18:30
Ringsted IF (Mester) B 1908 (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs
4 - 1
234466
ti
18-09 2018
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Mester) FA 2000 (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst
6 - 0
234467
ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Hundested IK (1) AB (Division) Hundestedhallen Kunstgræs
0 - 2
234472 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (1) BK Friheden (1) Hillerød Stadion Kunstgræs
3 - 5
234473 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (1) FB (Øst 2) Virumgård kunstgræsbane
0 - 6
234461 ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Svogerslev BK (1) Taastrup FC (Mester) Lillevang Idrætscenter kunst
HHT

Hjemmehold taberdømt

234449
ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Sundby / Fremad A (Øst 1) Slagelse B&I (Divisionen) Sundby Idrætspark
3 - 0
234453
ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Tuse IF (1) FC Roskilde (Division) Tuse Kunstgræsbane
0 - 7
234458
ti
18-09 2018
Kl. 19:00
Måløv BK (1) Frem (Øst 1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
0 - 1
234457
ti
18-09 2018
Kl. 19:30
Husum (2) Herstedøster IC (Mester) Kunst, Husumparken
1 - 7
234456 on
19-09 2018
Kl. 17:30
BSV af 2016 (Øst 2) B.93 (Division) Vedbæk Stadion
4 - 7
234465
on
19-09 2018
Kl. 17:45
Karlslunde IF (Mester) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
2 - 0
234451
on
19-09 2018
Kl. 18:00
Holmegaard GB (3) Nykøbing FC (Øst 1) Holmegårdhallen
0 - 7
234468
on
19-09 2018
Kl. 18:30
LSF (Mest) Lundtofte Boldklub (1) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
5 - 2
234470
on
19-09 2018
Kl. 18:30
BSF (Øst 1) HIK (Division) Ballerup Idrætspark
1 - 4
234471 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) Vestia (Mester) Helsinge Stadion Kunstgræs
5 - 2
234469
on
19-09 2018
Kl. 19:00
Værløse BK (1) FFB (Øst 2) Værløse Stadion Kunstgræs
2 - 0
234464 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Skjold (Mester) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
7 - 6
234454 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Tune IF (2) Viby IF (1) Tune Stadion Kunstgræs
1 - 4
234447 on
19-09 2018
Kl. 19:00
MB (3) Vordingborg IF (2) MB's anlæg
UHT

Udehold taberdømt

234450 on
19-09 2018
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (1) FC Helsingør (Division) Maglemølle Storhallen
0 - 7
234462 on
19-09 2018
Kl. 19:30
Gladsaxe-Hero (1) IF Skjold Birkerød (Øst 2) Gladsaxe stadion Kunstgræs
0 - 4
234452 to
20-09 2018
Kl. 18:00
GVI (Mester) B 1903 (Øst 2) Kunst, GVI. Nymosen
5 - 1
234446 to
20-09 2018
Kl. 18:30
Sorø Freja (Mester) HB Køge (Division) Sorø Stadion, Kunstgræs
0 - 2
234448 to
20-09 2018
Kl. 18:30
Brønshøj (Mester) Avarta (Øst 2) Kunst, Tingbjerg IP
4 - 1
234460 to
20-09 2018
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (1) Hvidovre IF (Division) Slangerup Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

234463
to
20-09 2018
Kl. 19:15
Vanløse (Øst 1) Næstved (Division) Kunst, Vanløse I P
2 - 0
567790
on
03-10 2018
Kl. 17:00
Karlslunde IF (Mester) Vallensbæk IF (Mester) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
1 - 2
567788 on
03-10 2018
Kl. 18:30
Taastrup FC (Mester) IF Skjold Birkerød (Øst 2) NyBolig Park - Kunstgræs
8 - 7
567789 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Vanløse (Øst 1) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
5 - 3
567793 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) HIK (Division) Helsinge Stadion Kunstgræs
2 - 1
567794 on
03-10 2018
Kl. 19:00
BK Friheden (1) FB (Øst 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 3
567779 on
03-10 2018
Kl. 19:00
HB Køge (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5 - 2
567780 on
03-10 2018
Kl. 19:00
MB (3) Brønshøj (Mester) MB's anlæg
3 - 6
567781
on
03-10 2018
Kl. 19:00
Sundby / Fremad A (Øst 1) FC Helsingør (Division) Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 2
567782 on
03-10 2018
Kl. 19:00
GVI (Mester) Nykøbing FC (Øst 1) Kunst, GVI. Nymosen
4 - 2
567784
on
03-10 2018
Kl. 19:00
Viby IF (1) A27 (Øst 2) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
0 - 2
567785
on
03-10 2018
Kl. 19:00
Herstedøster IC (Mester) B.93 (Division) Albertslund Stadion Kunstgræs
2 - 5
567786 on
03-10 2018
Kl. 19:30
Ringsted IF (Mester) Frem (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs
2 - 3
567792
07-10 2018
Kl. 13:00
Værløse BK (1) LSF (Mest) Værløse Stadion
1 - 3
567783
ti
09-10 2018
Kl. 19:00
FC Roskilde (Division) Lyngby Bk (Liga) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
0 - 2
567791 ti
23-10 2018
Kl. 19:00
AB (Division) FC Nordsjælland (Liga) Akademisk Boldklub
1 - 3
567787
on
24-10 2018
Kl. 20:00
Hvidovre IF (Division) FC København (Liga) Avedøre Stadion Kunstgræs
0 - 3
877306 on
31-10 2018
Kl. 18:30
GVI (Mester) FC Helsingør (Division) Kunst, GVI. Nymosen
1 - 0
877307
on
31-10 2018
Kl. 19:00
A27 (Øst 2) Lyngby Bk (Liga) Kunst, Dragør Bk.
0 - 4
877308 on
31-10 2018
Kl. 19:00
Frem (Øst 1) B.93 (Division) Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 3
877559 on
31-10 2018
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) FB (Øst 2) Helsinge Stadion Kunstgræs
2 - 3
877310
10-11 2018
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Vallensbæk IF (Mester) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
1 - 2
877305 on
14-11 2018
Kl. 18:00
Brønshøj (Mester) HB Køge (Division) Kunst, Tingbjerg IP
1 - 3
877558 ti
04-12 2018
Kl. 18:00
LSF (Mest) FC Nordsjælland (Liga) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
0 - 6
877309 on
05-12 2018
Kl. 19:00
Taastrup FC (Mester) FC København (Liga) NyBolig Park - Kunstgræs
1 - 4
434876 on
20-03 2019
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Mester) FC København (Liga) Vallensbæk Idrætscenter kunst
0 - 2
434874 on
20-03 2019
Kl. 19:00
GVI (Mester) HB Køge (Division) Kunst, GVI. Nymosen
2 - 1
434875 on
20-03 2019
Kl. 20:00
B.93 (Division) Lyngby Bk (Liga) Kunst, B93
1 - 2
434877
on
03-04 2019
Kl. 19:00
FB (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga) Frederiksberg IP, kunst
1 - 7
496272 on
24-04 2019
Kl. 19:00
GVI (Mester) Lyngby Bk (Liga) Kunst, GVI. Nymosen
496273 on
01-05 2019
Kl. 19:00
FC Nordsjælland (Liga) FC København (Liga) Right to Dream Park
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2019, kl. 18:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind