MENU

Ungdomspokal U17 Drenge (02-03) 18/19 (2019) //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
567786 3 on
03-10 2018
Kl. 19:30
Ringsted IF (Mester) Frem (Øst 1)
2 - 3
567792
3
07-10 2018
Kl. 13:00
Værløse BK (1) LSF (Mest)
1 - 3
567783
3 ti
09-10 2018
Kl. 19:00
FC Roskilde (Division) Lyngby Bk (Liga)
0 - 2
567791 3 ti
23-10 2018
Kl. 19:00
AB (Division) FC Nordsjælland (Liga)
1 - 3
567787
3 on
24-10 2018
Kl. 20:00
Hvidovre IF (Division) FC København (Liga)
0 - 3
877306 4 on
31-10 2018
Kl. 18:30
GVI (Mester) FC Helsingør (Division)
1 - 0
877307
4 on
31-10 2018
Kl. 19:00
A27 (Øst 2) Lyngby Bk (Liga)
0 - 4
877308 4 on
31-10 2018
Kl. 19:00
Frem (Øst 1) B.93 (Division)
2 - 3
877559 4 on
31-10 2018
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) FB (Øst 2)
2 - 3
877310
4
10-11 2018
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Vallensbæk IF (Mester)
1 - 2
877305 4 on
14-11 2018
Kl. 18:00
Brønshøj (Mester) HB Køge (Division)
1 - 3
877558 4 ti
04-12 2018
Kl. 18:00
LSF (Mest) FC Nordsjælland (Liga)
0 - 6
877309 4 on
05-12 2018
Kl. 19:00
Taastrup FC (Mester) FC København (Liga)
1 - 4
434876 5 on
20-03 2019
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Mester) FC København (Liga)
0 - 2
434874 5 on
20-03 2019
Kl. 19:00
GVI (Mester) HB Køge (Division)
2 - 1
434875 5 on
20-03 2019
Kl. 20:00
B.93 (Division) Lyngby Bk (Liga)
1 - 2
434877
5 on
03-04 2019
Kl. 19:00
FB (Øst 2) FC Nordsjælland (Liga)
1 - 7
496272 6 on
24-04 2019
Kl. 19:00
GVI (Mester) Lyngby Bk (Liga)
1 - 2
496273 6 on
01-05 2019
Kl. 19:00
FC Nordsjælland (Liga) FC København (Liga)
2 - 1
406661 7 ti
04-06 2019
Kl. 19:00
FC Nordsjælland (Liga) Lyngby Bk (Liga)
0 - 2

Stilling

K V U T Score P

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2019, kl. 18:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind