|
|
353220
|
on22-08 2018
|
18:30
|
|
|
Herlufsholm Stadion
|
UHT
|
|
|
353221
|
on22-08 2018
|
18:30
|
|
|
Holmegårdhallen
|
UHT
|
|
|
|
353223
|
on22-08 2018
|
18:30
|
|
|
Hvidebæk Stadion
|
|
|
|
|
353224
|
on22-08 2018
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
Hørsholm-Usserød (Mester)
3
|
|
353225
|
on22-08 2018
|
18:30
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
353226
|
on22-08 2018
|
18:30
|
|
|
Helsinge Stadion
|
UHT
|
|
|
|
353267
|
on22-08 2018
|
18:30
|
|
|
Fredensborg Stadion
|
HHT
|
|
|
353222
|
on29-08 2018
|
19:15
|
|
|
Husumparken
|
|
IF Frem Bjæverskov Fodbold (1)
2
|
|
|
234455
|
ti18-09 2018
|
18:30
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
234459
|
ti18-09 2018
|
18:30
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
234466
|
ti18-09 2018
|
18:30
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter kunst
|
|
|
|
234467
|
ti18-09 2018
|
19:00
|
|
|
Hundested Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
234472
|
ti18-09 2018
|
19:00
|
|
|
Hillerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
234473
|
ti18-09 2018
|
19:00
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
|
|
234461
|
ti18-09 2018
|
19:00
|
|
|
Lillevang Idrætscenter kunst
|
HHT
|
|
|
234449
|
ti18-09 2018
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
Sundby / Fremad A (Øst 1)
3
Slagelse B&I (Divisionen)
0
|
|
234453
|
ti18-09 2018
|
19:00
|
|
|
Tuse Kunstgræsbane
|
|
|
|
234458
|
ti18-09 2018
|
19:00
|
|
|
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
|
|
|
|
234457
|
ti18-09 2018
|
19:30
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
234456
|
on19-09 2018
|
17:30
|
|
|
Vedbæk Stadion
|
|
|
|
234465
|
on19-09 2018
|
17:45
|
|
|
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
|
|
KFUM BK, Roskilde (Øst 1)
0
|
|
234451
|
on19-09 2018
|
18:00
|
|
|
Holmegårdhallen
|
|
|
|
234468
|
on19-09 2018
|
18:30
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
234470
|
on19-09 2018
|
18:30
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
234471
|
on19-09 2018
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
234469
|
on19-09 2018
|
19:00
|
|
|
Værløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
234464
|
on19-09 2018
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød (Mester)
7
|
|
234454
|
on19-09 2018
|
19:00
|
|
|
Tune Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
234447
|
on19-09 2018
|
19:00
|
|
|
Lollands Bank stadion
|
UHT
|
|
|
234450
|
on19-09 2018
|
19:00
|
|
|
Maglemølle Storhallen
|
|
|
|
234462
|
on19-09 2018
|
19:30
|
|
|
Gladsaxe stadion Kunstgræs
|
|
IF Skjold Birkerød (Øst 2)
4
|
|
234452
|
to20-09 2018
|
18:00
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
234446
|
to20-09 2018
|
18:30
|
|
|
Sorø Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
234448
|
to20-09 2018
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
234460
|
to20-09 2018
|
19:00
|
|
|
Slangerup Stadion
|
HHT
|
|
|
234463
|
to20-09 2018
|
19:15
|
|
|
Kunst, Vanløse I P
|
|
|
|
|
567790
|
on03-10 2018
|
17:00
|
|
|
Karlslunde Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
567788
|
on03-10 2018
|
18:30
|
|
|
NyBolig Park - Kunstgræs
|
|
IF Skjold Birkerød (Øst 2)
7
|
|
567789
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød (Mester)
5
|
|
567793
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
567794
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
567779
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
567780
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Lollands Bank stadion
|
|
|
|
567781
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
Sundby / Fremad A (Øst 1)
1
|
|
567782
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
567784
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
|
|
|
|
567785
|
on03-10 2018
|
19:00
|
|
|
Albertslund Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
567786
|
on03-10 2018
|
19:30
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
567792
|
sø07-10 2018
|
13:00
|
|
|
Værløse Stadion
|
|
|
|
567783
|
ti09-10 2018
|
19:00
|
|
|
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
567791
|
ti23-10 2018
|
19:00
|
|
|
Akademisk Boldklub
|
|
|
|
567787
|
on24-10 2018
|
20:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
877306
|
on31-10 2018
|
18:30
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
877307
|
on31-10 2018
|
19:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
877308
|
on31-10 2018
|
19:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
877559
|
on31-10 2018
|
19:00
|
|
|
Helsinge Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
877310
|
lø10-11 2018
|
11:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød (Mester)
1
|
|
877305
|
on14-11 2018
|
18:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
877558
|
ti04-12 2018
|
18:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
877309
|
on05-12 2018
|
19:00
|
|
|
NyBolig Park - Kunstgræs
|
|
|
|
|
434876
|
on20-03 2019
|
18:30
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter kunst
|
|
|
|
434874
|
on20-03 2019
|
19:00
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
434875
|
on20-03 2019
|
20:00
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
434877
|
on03-04 2019
|
19:00
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
|
496272
|
on24-04 2019
|
19:00
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
496273
|
on01-05 2019
|
19:00
|
|
|
Right to Dream Park
|
|
|
|
|
406661
|
ti04-06 2019
|
19:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2019, kl. 18:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.