MENU

Kvindeserie Øst //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
111915
23-03 2019
Kl. 12:30
Østerbro IF Heimdal Kunst, Fælledparken
1 - 2
111917
23-03 2019
Kl. 13:45
FB Roskilde Pigefodbold Kunst, Jens Jessens Vej
4 - 2
111918
24-03 2019
Kl. 11:00
Hillerød Fodbold RGI-KGB Kvindefodbold Hillerød Stadion
3 - 1
111914
24-03 2019
Kl. 13:30
Fredensborg BI FC Damsø Fredensborg Stadion
0 - 3
111913
24-03 2019
Kl. 15:00
HB Køge pigefodbold Sundby Bk. Herfølge Stadion
4 - 2
111923
on
27-03 2019
Kl. 19:00
Sundby Bk. Hillerød Fodbold Kunst, Sundby/Kløvermarken
0 - 4
111921
fr
29-03 2019
Kl. 20:15
Skjold Fredensborg BI Kunst, Fælledparken
1 - 4
111924
30-03 2019
Kl. 11:15
Heimdal HB Køge pigefodbold Kunst, Fælledparken
1 - 5
111920
30-03 2019
Kl. 15:00
FC Damsø Østerbro IF Kunst, Vanløse I P
UHT

Udehold taberdømt

111919
31-03 2019
Kl. 11:00
RGI-KGB Kvindefodbold FB Røsnæshallen
4 - 2
111922
31-03 2019
Kl. 15:30
Roskilde Pigefodbold NFC/VIF Himmelev Idrætspark
0 - 3
111926
06-04 2019
Kl. 13:00
Østerbro IF HB Køge pigefodbold Kunst, Fælledparken
3 - 0
111927
06-04 2019
Kl. 15:00
FC Damsø Skjold Vanløse I P
2 - 1
111928
06-04 2019
Kl. 15:00
NFC/VIF RGI-KGB Kvindefodbold Vordingborg Stadion
3 - 3
111930
07-04 2019
Kl. 11:00
Hillerød Fodbold Heimdal Hillerød Stadion
1 - 2
111925
07-04 2019
Kl. 12:00
Fredensborg BI Roskilde Pigefodbold Fredensborg Stadion
2 - 3
111929
on
10-04 2019
Kl. 20:00
Sundby Bk. FB Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 2
111916
13-04 2019
Kl. 13:30
NFC/VIF Skjold NFC Anlæg Nord
9 - 0
111939
13-04 2019
Kl. 15:00
FC Damsø RGI-KGB Kvindefodbold Vanløse I P
4 - 0
111933
to
25-04 2019
Kl. 18:00
Skjold Østerbro IF Kunst, Ryparken
2 - 1
111935
to
25-04 2019
Kl. 18:30
Sundby Bk. NFC/VIF Sundby/Kløvermarken
1 - 1
111931
27-04 2019
Kl. 13:30
RGI-KGB Kvindefodbold Fredensborg BI Røsnæshallen
4 - 0
111936
27-04 2019
Kl. 15:00
Heimdal FB Kunst, Fælledparken
1 - 8
111934
28-04 2019
Kl. 14:00
Roskilde Pigefodbold FC Damsø Himmelev Idrætspark
1 - 3
111932
28-04 2019
Kl. 15:00
HB Køge pigefodbold Hillerød Fodbold Herfølge Stadion
5 - 1
111947
to
02-05 2019
Kl. 18:00
Sundby Bk. FC Damsø Kunst, Sundby/Kløvermarken
1 - 3
111940
04-05 2019
Kl. 11:00
NFC/VIF Heimdal Vordingborg Stadion
5 - 3
111938
04-05 2019
Kl. 11:15
Østerbro IF Hillerød Fodbold Kunst, Fælledparken
0 - 0
111941
05-05 2019
Kl. 11:45
Skjold Roskilde Pigefodbold Kunst, Fælledparken
0 - 9
111942
ma
06-05 2019
Kl. 19:30
HB Køge pigefodbold FB Herfølge Stadion
3 - 2
111943
11-05 2019
Kl. 13:30
RGI-KGB Kvindefodbold Skjold Røsnæshallen
UHT

Udehold taberdømt

111946
11-05 2019
Kl. 13:30
Hillerød Fodbold FB Hillerød Stadion
1 - 1
111948
11-05 2019
Kl. 15:00
Heimdal Fredensborg BI Kunst, Fælledparken
4 - 1
111945
12-05 2019
Kl. 14:00
Roskilde Pigefodbold Østerbro IF Himmelev Idrætspark
3 - 1
111944
12-05 2019
Kl. 15:00
HB Køge pigefodbold NFC/VIF Herfølge Stadion
2 - 0
111950
18-05 2019
Kl. 11:15
Østerbro IF FB Kunst, Fælledparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

111952
18-05 2019
Kl. 13:00
NFC/VIF Hillerød Fodbold Vordingborg Kunst "Panteren"
1 - 1
111953
19-05 2019
Kl. 10:00
Skjold Sundby Bk. Kunst, Fælledparken
1 - 4
111954
19-05 2019
Kl. 15:30
Roskilde Pigefodbold RGI-KGB Kvindefodbold Himmelev Idrætspark
4 - 5
111949
ti
21-05 2019
Kl. 19:00
Fredensborg BI HB Køge pigefodbold Fredensborg Stadion
0 - 5
112882
to
23-05 2019
Kl. 19:00
Sundby Bk. Roskilde Pigefodbold Sundby/Kløvermarken
6 - 1
112883
25-05 2019
Kl. 11:15
Heimdal Skjold Kunst, Fælledparken
5 - 1
111957
25-05 2019
Kl. 13:00
FB NFC/VIF Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
112881
25-05 2019
Kl. 13:30
Hillerød Fodbold Fredensborg BI Hillerød Stadion
0 - 0
111955
25-05 2019
Kl. 13:30
RGI-KGB Kvindefodbold Østerbro IF Røsnæshallen
2 - 4
111956
26-05 2019
Kl. 15:00
HB Køge pigefodbold FC Damsø Herfølge Stadion
5 - 0
111951
on
29-05 2019
Kl. 19:00
FC Damsø Heimdal Vanløse I P
1 - 0
112888
fr
31-05 2019
Kl. 18:30
Skjold HB Køge pigefodbold Kunst, Fælledparken
1 - 4
112886
01-06 2019
Kl. 13:00
Østerbro IF NFC/VIF Kunst, Fælledparken
2 - 3
112889
02-06 2019
Kl. 12:00
Roskilde Pigefodbold Heimdal Himmelev Idrætspark
8 - 1
112885
on
05-06 2019
Kl. 19:00
Fredensborg BI FB Fredensborg Stadion
1 - 4
112887
on
05-06 2019
Kl. 19:00
FC Damsø Hillerød Fodbold Vanløse I P
5 - 0
112884 to
06-06 2019
Kl. 18:30
RGI-KGB Kvindefodbold Sundby Bk. Munkesø Stadion Kunst
UHT

Udehold taberdømt

111937
08-06 2019
Kl. 13:00
Fredensborg BI Sundby Bk. Fredensborg Stadion
2 - 2
112891
15-06 2019
Kl. 11:00
NFC/VIF Fredensborg BI Vordingborg Stadion
UHT

Udehold taberdømt

112895
15-06 2019
Kl. 15:00
Heimdal RGI-KGB Kvindefodbold Kunst, Ryparken
UHT

Udehold taberdømt

112890
16-06 2019
Kl. 15:00
HB Køge pigefodbold Roskilde Pigefodbold Herfølge Stadion
3 - 5
112892
16-06 2019
Kl. 17:00
FB FC Damsø Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 0
112893 ti
18-06 2019
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold Skjold Hillerød Stadion
3 - 1
112894 ti
18-06 2019
Kl. 19:30
Østerbro IF Sundby Bk. Kunst, Ryparken
3 - 2
112901
to
20-06 2019
Kl. 18:00
Sundby Bk. Heimdal Sundby/Kløvermarken
1 - 0
112896
22-06 2019
Kl. 13:30
RGI-KGB Kvindefodbold HB Køge pigefodbold Røsnæshallen
1 - 5
112897
22-06 2019
Kl. 13:30
Fredensborg BI Østerbro IF Fredensborg Stadion
0 - 0
112898
22-06 2019
Kl. 13:30
FC Damsø NFC/VIF Vanløse I P
5 - 1
112899
22-06 2019
Kl. 13:30
Skjold FB Kunst, Ryparken
0 - 0
112900
22-06 2019
Kl. 13:30
Roskilde Pigefodbold Hillerød Fodbold Himmelev Idrætspark
6 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Der er pokal og medaljer til nummer 1 i puljen. Overækkes i forbindelse med sidste kamp

 

Nummer 1-2 (alene oprykningsberettigede hold) rykker op i Kvinde 1. division   (se § 6.2 propositioner for Kvinde DM).Nummer 11-12 rykker ned i lokale serier. Nummer 1 fra DBU Sjælland/Lolland-Falster og Nummer 1 fra DBU København/Bornholm rykker op.