MENU

Kvinde LP 2019/20 - Øst //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
374730 on
17-04 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (S2) Hareskov IF (S2) Birkerød Stadion
ANN
413274 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
B.1908 (2) Fremad Valby (KS) Sundby Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

413275
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Melby-Liseleje IF (S1) Allerød Fodbold Klub (SS) Melby Stadion
0 - 7
413276 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Frederikssund IK (S1) Hillerød Fodbold (Øst) Frederikssund Stadion
5 - 6
413277
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
B 73 Slagelse (SS) RGI-KGB Kvindefodbold (Øst) Stadion Vest
1 - 4
413278
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (SS) Tårnby FF (KS) Sportspladsen i Syd
5 - 1
413280 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Føroyar (KS) Skjold (Øst) Kløvermarken
0 - 3
413281
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
NAB/NFB/EB (S2) RIF/TOF (S2) Burger King Arena Nr. Alslev
2 - 7
413310 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Dragør (2) Fremad Amager (1) Dragør Bk
HHT

Hjemmehold taberdømt

413311 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (S1) Fårevejle BK (SS) Frederiksberg Skole, kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

413313 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Espergærde IF (S1) FC Hornsherred (S1) Mørdrup Idrætsanlæg
UHT

Udehold taberdømt

413315
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
HSV (Hillerød Syd-Vest) (S1) Fredensborg BI (Øst) Brødeskov Stadion
0 - 5
413316
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Solrød FC (SS) NFC/VIF(Øst) Solrød Idrætscenter
3 - 4
413317
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Rødovre (2) Herstedøster IC (S1) Rødovre Stadion
6 - 5
413320 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (S2) AC Iben (1) Birkerød Stadion
UHT

Udehold taberdømt

413321
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Hareskov IF (S2) Heimdal (Øst) Birkevang
0 - 6
413322 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2) Ølstykke FC (SS) Vejby Idrætsplads
0 - 2
413323
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Ringsted Pigefodbold (S1) HB Køge pigefodbold (Øst) Ringsted Stadion
0 - 6
413325 ti
30-04 2019
Kl. 18:30
VLI (2) Taastrup FC (SS) Kunst, Jens Jessens Vej
UHT

Udehold taberdømt

413326
ti
30-04 2019
Kl. 18:30
Medicinernes Boldklub (1) Hvidovre IF (KS) Valby IP, Gl. Afdeling
2 - 6
413312 ti
30-04 2019
Kl. 19:15
Lyngby Boldklub (S1) KFUM (KS) Lyngby Stadion
3 - 1
413324
on
01-05 2019
Kl. 18:30
PI Fodbold (1) Husum Bk (KS) Valby IP, tribunen
1 - 2
413327
on
01-05 2019
Kl. 18:30
Svogerslev BK (SS) Stenhus IK (SS) Svogerslev Idrætspark
0 - 3
413309
on
01-05 2019
Kl. 19:00
Bella1973 (SS) Fix (KS) Elverroad Kunstgræs
0 - 1
413314
on
01-05 2019
Kl. 19:00
CBS Sport (1) FB (Øst) Frederiksberg IP, kunst
0 - 2
413282 on
01-05 2019
Kl. 19:30
FA 2000 (1) Roskilde Pigefodbold (Øst) Kunst, Jens Jessens Vej
HHT

Hjemmehold taberdømt

413279 ma
06-05 2019
Kl. 19:00
IF Bytoften (S1) Nørrebro United (1) Gladsaxe skole
9 - 10
413318
on
08-05 2019
Kl. 19:00
FC Storebælt (S1) Greve Fodbold (1) Korsør ny Stadion
0 - 2
413319
ti
14-05 2019
Kl. 18:30
GVI (1) ØKF (KS) GVI. Nymosen
0 - 1
465936
ti
14-05 2019
Kl. 18:30
Fremad Valby (KS) Roskilde Pigefodbold (Øst) Kunst, Valby IP, tribunen
1 - 3
465939
ti
14-05 2019
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (SS) FB (Øst) Sportspladsen i Syd
0 - 4
465929
ti
21-05 2019
Kl. 18:30
Rødovre (2) NFC/VIF(Øst) Rødovre Stadion
2 - 5
465932 ti
21-05 2019
Kl. 18:30
Ølstykke FC (SS) Fårevejle BK (SS) Ølstykke Stadion
2 - 1
465933
ti
21-05 2019
Kl. 18:30
Heimdal (Øst) RGI-KGB Kvindefodbold (Øst) Fælledparken
3 - 1
465937
ti
21-05 2019
Kl. 18:30
Nørrebro United (1) Hillerød Fodbold (Øst) Kunst, Mimersparken
1 - 4
465938
ti
21-05 2019
Kl. 18:30
Lyngby Boldklub (S1) Allerød Fodbold Klub (SS) Lyngby Stadion
0 - 1
465934
ti
21-05 2019
Kl. 18:45
RIF/TOF (S2) Fix (KS) Rønnedehallen
0 - 3
465935
on
22-05 2019
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (S2) Fremad Amager (1) Birkerød Stadion
1 - 2
465940
on
22-05 2019
Kl. 18:30
Husum Bk (KS) Stenhus IK (SS) Kunst, Husumparken
2 - 0
465927 on
22-05 2019
Kl. 19:30
Skjold (Øst) VLI (2) Kunst, Fælledparken
1 - 0
465928
ti
28-05 2019
Kl. 18:30
Hvidovre IF (KS) Fredensborg BI (Øst) Avedøre Stadion
0 - 3
465930
ti
11-06 2019
Kl. 19:00
Espergærde IF (S1) ØKF (KS) Mørdrup Idrætsanlæg
3 - 2
465931
on
12-06 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (1) HB Køge pigefodbold (Øst) Greve Idræts Center
5 - 9
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Sidste runde inden DBU afvikles 21. maj. Der er livelodtrækning på DBU Sjælland facebook fredag den 3. maj kl. 11.30. 

Kampene kan rykkes indbyrdes med modstander til næstfølgende spilleuge eller afvikles på tidligere datoer.

Der påsættes dommere til kampene.LU regler flyvende udskiftning og 14 spillere