|
374730
|
on17-04 2019
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
ANN
|
|
|
413274
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
HHT
|
|
|
|
413275
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Melby Stadion
|
|
Allerød Fodbold Klub (SS)
7
|
|
|
413276
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
413277
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Stadion Vest
|
|
RGI-KGB Kvindefodbold (Øst)
4
|
|
413278
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
|
413280
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
413281
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Burger King Arena Nr. Alslev
|
|
|
|
413310
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Dragør Bk
|
HHT
|
|
|
413311
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Frederiksberg Skole, kunstgræs
|
HHT
|
|
|
|
413313
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Mørdrup Idrætsanlæg
|
UHT
|
|
|
413315
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Brødeskov Stadion
|
|
HSV (Hillerød Syd-Vest) (S1)
0
|
|
413316
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
413317
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Rødovre Stadion
|
|
|
|
413320
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
UHT
|
|
|
413321
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Birkevang
|
|
|
|
413322
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Vejby Idrætsplads
|
|
VTF (Vejby/Tisvilde) (S2)
0
|
|
413323
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Ringsted Stadion
|
|
Ringsted Pigefodbold (S1)
0
HB Køge pigefodbold (Øst)
6
|
|
413325
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
UHT
|
|
|
413326
|
ti30-04 2019
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Medicinernes Boldklub (1)
2
|
|
413312
|
ti30-04 2019
|
19:15
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
413324
|
on01-05 2019
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
413327
|
on01-05 2019
|
18:30
|
|
|
Svogerslev Idrætspark
|
|
|
|
413309
|
on01-05 2019
|
19:00
|
|
|
Elverroad Kunstgræs
|
|
|
|
413314
|
on01-05 2019
|
19:00
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
413282
|
on01-05 2019
|
19:30
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
HHT
|
Roskilde Pigefodbold (Øst)
HHT
|
|
413279
|
ma06-05 2019
|
19:00
|
|
|
Gladsaxe skole
|
|
|
|
413318
|
on08-05 2019
|
19:00
|
|
|
Korsør ny Stadion
|
|
|
|
413319
|
ti14-05 2019
|
18:30
|
|
|
GVI. Nymosen
|
|
|
|
465936
|
ti14-05 2019
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
Roskilde Pigefodbold (Øst)
3
|
|
465939
|
ti14-05 2019
|
18:30
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
465929
|
ti21-05 2019
|
18:30
|
|
|
Rødovre Stadion
|
|
|
|
465932
|
ti21-05 2019
|
18:30
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
465933
|
ti21-05 2019
|
18:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
RGI-KGB Kvindefodbold (Øst)
1
|
|
465937
|
ti21-05 2019
|
18:30
|
|
|
Mimersparken
|
|
|
|
465938
|
ti21-05 2019
|
18:30
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
Allerød Fodbold Klub (SS)
1
|
|
465934
|
ti21-05 2019
|
18:45
|
|
|
Rønnedehallen
|
|
|
|
465935
|
on22-05 2019
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
465940
|
on22-05 2019
|
18:30
|
|
|
Husumparken
|
|
|
|
465927
|
on22-05 2019
|
19:30
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
465928
|
ti28-05 2019
|
18:30
|
|
|
Avedøre Stadion
|
|
|
|
465930
|
ti11-06 2019
|
19:00
|
|
|
Mørdrup Idrætsanlæg
|
|
|
|
465931
|
on12-06 2019
|
18:30
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
HB Køge pigefodbold (Øst)
9
|
Sidste runde inden DBU afvikles 21. maj. Der er livelodtrækning på DBU Sjælland facebook fredag den 3. maj kl. 11.30.
Kampene kan rykkes indbyrdes med modstander til næstfølgende spilleuge eller afvikles på tidligere datoer.
Der påsættes dommere til kampene.LU regler flyvende udskiftning og 14 spillere