MENU

Seriepokalen 21/22 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
808782
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Køge BK (S4) Nyråd/Langebæk Alliancen (S3) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
4 - 2
808785 1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Røde Stjerne BK (S4) Virum-Sorgenfri BK (S4) (2) Roskilde IC (Darup)
UHT

Udehold taberdømt

808788 1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Havdrup GI (S4) (2) Glostrup (S3) (2) Havdrup Idrætscenter
0 - 4
808789
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Grantoften IF (S5) (2) Blistrup SI (S5) (1) Grantofteparken
7 - 6
808794
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
FC Storebælt (S5) (2) Svebølle BI 2016 (S4) Korsør ny Stadion
0 - 6
808796
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Albertslund BS 72 (S3) BSF (S3) Sportspladsen i Syd
4 - 3
808797 1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Bosna IF (S5) Grantoften IF (S4) (1) Langbjergskolen
UMH
808799 1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Måløv BK (S4) (3) Lejerbo BK (S4) Måløv Idrætspark
0 - 2
808802 1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Solrød FC (S4) Store Heddinge BK (S3) Solrød Idrætscenter
2 - 0
808807
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Ejby IF 1968 (S3) Farum BK (S3) (1) Ejby Friluftscenter
3 - 2
808808
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Fløng-Hedehusene (S3) Ejby IF Fodbold (S3) Hedehusene Idrætspark
0 - 1
808810
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Greve Fodbold (S5) (2) Kirke Hyllinge IF (S4) Greve Idræts Center
4 - 2
808812
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Karise IK (S3) Næstved IF (S3) Karise Stadion
2 - 0
808814
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Snekkersten IF (S3) IS Skævinge (S3) Snekkersten Idrætscenter
1 - 2
808815
1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Slagslunde-Ganløse IF (S3) Taastrup FC (S4) Gryden
6 - 7
808817 1 ti
17-08 2021
Kl. 18:45
Hørsholm-Usserød IK (S5) (2) Mladost IF (S4) Hørsholm Idrætspark
8 - 0
808806
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Vemmelev Boldklub (S5) (2) Borup IF (S4) Vemmelev Kunstgræs
1 - 5
808809
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Gørlev IF (S5) (2) Hvidebæk IF (S4) Gørlevhallen
1 - 3
808811 1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Knabstrup IF (S5) Kværkeby IF (S3) Knabstruphallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

808816
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Islev BK (S4) Køge BK (S3) Espelundens Idrætsanlæg
2 - 1
808784
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Sct. Jørgens IF (S5) Slagelse B&I (S4) Nygårdsvej Idrætsanlæg
1 - 5
808786
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Boldklubben Bæk City (S4) FC Whop en Dei (S3) Tusehallen
4 - 3
808787 1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Greve Fodbold (S6) (3) Hastrup FC (S5) Greve Idræts Center
6 - 7
808791
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
LSF (S3) (2) Himmelev-Veddelev BK (S3) Smørum Idrætscenter
2 - 1
808792 1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Hørsholm-Usserød IK (S6) (3) Humlebæk BK (S3) Hørsholm Idrætspark
0 - 5
808793
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Raklev GI (S5) (2) Sorø Freja (S3) Røsnæshallen
1 - 11
808795 1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Brøndbyernes IF (S4) FC Rudersdal (S3) Brøndby Stadion
UHT

Udehold taberdømt

808798
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Gislinge BK (S5) (2) Gevninge IF (S4) Gislinge Stadion
6 - 5
808800 1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Nerashté, Ballerup (S5) (2) Nivå-Kokkedal FK (S4) Damgårdsparken, Ballerup
2 - 3
808801
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
BK Trundholm (S5) Sørbymagle IF (S4) Vig Idrætscenter
1 - 7
808803
1 on
18-08 2021
Kl. 18:45
Hundige BK (S5) (2) Havdrup GI (S3) (1) Hundige Boldfælled
2 - 5
808805 1 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Farum BK (S4) (2) FIF, Hillerød (S4) Stavnsholt
6 - 1
808790
1 to
19-08 2021
Kl. 18:45
Blistrup SI (S6) (2) AB (S5) Blistruphallen
1 - 4
808813
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:15
Nykøbing IF (S3) Mørkøv IF (S3) Kongeengen
0 - 1
808804
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
IF Hjorten (S4) Hundige BK (S4) (1) Skinderskovgård
7 - 5
808783
1 to
26-08 2021
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (S4) (3) Vallensbæk IF (S3) Virum Stadion
0 - 5
897922
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
AB (S5) Helsinge Fodbold (S2) Akademisk Boldklub
5 - 6
897924
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Glostrup (S3) (2) Hareskov IF (S2) Østervangsbanerne
1 - 4
897926
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Gislinge BK (S5) (2) Boldklubben Bæk City (S4) Gislinge Stadion
1 - 4
897932
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Brøndbyernes IF (S4) Karise IK (S3) Brøndby Stadion
4 - 5
897933 2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Måløv BK (S3) (2) Slangerup & Omegn IF (S3) Måløv Idrætspark
7 - 8
897936 2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Humlebæk BK (S3) Måløv BK (S2) (1) Humlebæk Stadion
UHT

Udehold taberdømt

897939
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Sørbymagle IF (S4) Raklev GI (S3) (1) Sørbyhallen
3 - 1
897941
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Hastrup FC (S5) Havdrup GI (S3) (1) Holmebækskolen
1 - 3
897945
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (S3) Græsted IF (S2) Vallensbæk Idrætscenter
3 - 4
897946 2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
FC Storebælt (S2) (1) Vemmelev Boldklub (S2) (1) Korsør ny Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

897950
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Grantoften IF (S5) (2) Albertslund BS 72 (S3) Grantofteparken
0 - 5
897951
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
Lundtofte Boldklub (S3) Bagsværd BK (S2) Lundtofte Idrætsplads
3 - 6
897953
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:00
BK Friheden (S2) Orient GI (S2) Strandmarkens Fritidscenter
9 - 8
897943
2 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Farum BK (S4) (2) LSF (S3) (2) Stavnsholt
2 - 1
897948 2 ti
31-08 2021
Kl. 18:45
Nivå-Kokkedal FK (S4) IS Skævinge (S3) Karsemosegård Kunstgræs
0 - 3
897947 2 ti
31-08 2021
Kl. 19:00
Hvidebæk IF (S4) Gislinge BK (S2) (1) Hvidebæk Stadion
5 - 6
897935 2 ti
31-08 2021
Kl. 19:00
Glostrup (S2) (1) AIK 65 Strøby Fodbold (S2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
7 - 1
897938
2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Køge BK (S4) Kværkeby IF (S3) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
5 - 3
897942
2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Røde Stjerne BK (S4) Islev BK (S4) Roskilde IC (Darup)
0 - 1
897940 2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Holbæk United (S2) TFC Odsherred (S2) Tusehallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

897944 2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Lejerbo BK (S4) Karrebæk IF (S2) Gungehusskolen
2 - 6
897934
2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Ejby IF 1968 (S3) Greve Fodbold (S2) (1) Ejby Friluftscenter
2 - 1
897930
2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Svebølle BI 2016 (S4) Mørkøv IF (S3) Svebølle Stadion
6 - 7
897931
2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Taastrup FC (S4) Taarbæk IF (S2) Tåstrup Idrætspark
3 - 2
897925 2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (S5) (2) IF Hjorten (S4) Hørsholm Idrætspark
2 - 3
897949 2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Nerashté, Ballerup (S2) (1) Virum-Sorgenfri BK (S2) (1) Damgårdsparken, Ballerup
UHT

Udehold taberdømt

897952 2 on
01-09 2021
Kl. 18:00
Brøndby Strand IK (S3) Albertslund IF (S2) Langbjergskolen
UHT

Udehold taberdømt

897937
2 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Greve Fodbold (S5) (2) Sorø Freja (S3) Greve Idræts Center
0 - 4
897927
2 to
02-09 2021
Kl. 19:00
Slagelse B&I (S4) Ejby IF Fodbold (S3) Slagelse Stadion
1 - 3
897929 2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Bosna IF (S5) Solrød FC (S4) Langbjergskolen
4 - 3
897923
2 on
08-09 2021
Kl. 19:00
Gørlev IF (S3) (1) Dianalund IF (S2) Gørlevhallen Kunst
1 - 6
897928
2 to
09-09 2021
Kl. 19:00
Borup IF (S4) INVICTUS XI (S2) Borup Stadion, kunstgræs
7 - 8
116522
3 ti
14-09 2021
Kl. 17:30
Slangerup & Omegn IF (S3) Bagsværd BK (S2) Slangerup Stadion
4 - 2
116523
3 ti
14-09 2021
Kl. 17:30
IS Skævinge (S3) Albertslund BS 72 (S3) Baunehøj Stadion
3 - 2
116524 3 ti
14-09 2021
Kl. 17:30
IF Hjorten (S4) Græsted IF (S2) Skinderskovgård
3 - 9
116512
3 ti
14-09 2021
Kl. 17:30
Taastrup FC (S4) Ejby IF Fodbold (S3) Tåstrup Idrætspark
4 - 6
116513
3 ti
14-09 2021
Kl. 17:30
Sørbymagle IF (S4) Karise IK (S3) Sørbyhallen
3 - 1
116517 3 ti
14-09 2021
Kl. 17:30
Hareskov IF (S2) Helsinge Fodbold (S2) Birkevang
HHT

Hjemmehold taberdømt

116519
3 ti
14-09 2021
Kl. 18:30
Farum BK (S4) (2) Glostrup (S2) (1) Stavnsholt
7 - 4
116515
3 ti
14-09 2021
Kl. 18:30
Vemmelev Boldklub (S2) (1) Karrebæk IF (S2) Vemmelev Kunstgræs
3 - 2
116521 3 ti
14-09 2021
Kl. 18:30
Humlebæk BK (S3) Brøndby Strand IK (S3) Humlebæk Stadion
3 - 1
116509
3 ti
14-09 2021
Kl. 19:00
Boldklubben Bæk City (S4) Gislinge BK (S2) (1) Tuse Kunstgræs 2020
4 - 2
116510 3 on
15-09 2021
Kl. 17:30
Bosna IF (S5) Mørkøv IF (S3) Langbjergskolen
UHT

Udehold taberdømt

116516
3 on
15-09 2021
Kl. 17:30
Køge BK (S4) Sorø Freja (S3) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
9 - 6
116520 3 on
15-09 2021
Kl. 17:30
Islev BK (S4) BK Friheden (S2) Espelundens Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

116518
3 on
15-09 2021
Kl. 17:30
Ejby IF 1968 (S3) Nerashté, Ballerup (S2) (1) Ejby Friluftscenter
1 - 2
116511
3 on
15-09 2021
Kl. 19:00
INVICTUS XI (S2) TFC Odsherred (S2) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1 - 3
116514
3 ti
21-09 2021
Kl. 20:05
Havdrup GI (S3) (1) Dianalund IF (S2) Solrød Idrætscenter
3 - 2
927942
4 ti
28-09 2021
Kl. 19:00
Boldklubben Bæk City (S4) Vemmelev Boldklub (S2) (1) Tuse Kunstgræs 2020
2 - 0
927943
4 ti
28-09 2021
Kl. 19:00
Køge BK (S4) Slangerup & Omegn IF (S3) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
3 - 0
927937
4 ti
28-09 2021
Kl. 19:00
Sørbymagle IF (S4) Ejby IF Fodbold (S3) Sørbyhallen
1 - 4
927939
4 ti
28-09 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (S3) BK Friheden (S2) Humlebæk Stadion
1 - 2
927940
4 ti
28-09 2021
Kl. 20:00
Bosna IF (S5) Farum BK (S4) (2) Langbjergskolen
6 - 4
927944 4 on
29-09 2021
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup (S2) (1) Græsted IF (S2) Ballerup Idrætspark
0 - 3
927945
4 ti
05-10 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI (S3) (1) IS Skævinge (S3) Solrød Idrætscenter
6 - 7
927941
4 ti
05-10 2021
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (S2) TFC Odsherred (S2) Helsinge Stadion Kunstgræs
2 - 1
601443
5 fr
29-10 2021
Kl. 19:00
Køge BK (S4) Boldklubben Bæk City (S4) Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1 - 2
601441
5
30-10 2021
Kl. 11:30
Helsinge Fodbold (S2) BK Friheden (S2) Helsinge Stadion
3 - 1
601440
5
30-10 2021
Kl. 13:00
Ejby IF Fodbold (S3) IS Skævinge (S3) Ejby Stadion
4 - 1
601442
5
06-11 2021
Kl. 14:00
Bosna IF (S5) Græsted IF (S2) Langbjergskolen
2 - 1
575241 6 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Bosna IF (S5) Ejby IF Fodbold (S3) Langbjergskolen
575240 6 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (S2) Boldklubben Bæk City (S4) Helsinge Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 33 - 36 kampe og 28 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 3. september via DBU Sjællands Facebookside 
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 17. september via DBU Sjællands Facebookside 
Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 1. oktober via DBU Sjællands Facebookside 
Semifinaler spilles i uge 16-17 Livelodtrækning 3. december via DBU Sjællands Facebookside 
FINALEN: Dato endnu ikke sat

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind