MENU

Seriepokalen 21/22 //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
116510 3 on
15-09 2021
Kl. 17:30
Bosna IF (S5) Mørkøv IF (S3)
UHT

Udehold taberdømt

116516
3 on
15-09 2021
Kl. 17:30
Køge BK (S4) Sorø Freja (S3)
9 - 6
116518
3 on
15-09 2021
Kl. 17:30
Ejby IF 1968 (S3) Nerashté, Ballerup (S2) (1)
1 - 2
116511
3 on
15-09 2021
Kl. 19:00
INVICTUS XI (S2) TFC Odsherred (S2)
1 - 3
116514
3 ti
21-09 2021
Kl. 20:05
Havdrup GI (S3) (1) Dianalund IF (S2)
3 - 2
927937
4 ti
28-09 2021
Kl. 19:00
Sørbymagle IF (S4) Ejby IF Fodbold (S3)
1 - 4
927939
4 ti
28-09 2021
Kl. 19:00
Humlebæk BK (S3) BK Friheden (S2)
1 - 2
927942
4 ti
28-09 2021
Kl. 19:00
Boldklubben Bæk City (S4) Vemmelev Boldklub (S2) (1)
2 - 0
927943
4 ti
28-09 2021
Kl. 19:00
Køge BK (S4) Slangerup & Omegn IF (S3)
3 - 0
927940
4 ti
28-09 2021
Kl. 20:00
Bosna IF (S5) Farum BK (S4) (2)
6 - 4
927944 4 on
29-09 2021
Kl. 19:00
Nerashté, Ballerup (S2) (1) Græsted IF (S2)
0 - 3
927941
4 ti
05-10 2021
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (S2) TFC Odsherred (S2)
2 - 1
927945
4 ti
05-10 2021
Kl. 19:00
Havdrup GI (S3) (1) IS Skævinge (S3)
6 - 7
601443
5 fr
29-10 2021
Kl. 19:00
Køge BK (S4) Boldklubben Bæk City (S4)
1 - 2
601441
5
30-10 2021
Kl. 11:30
Helsinge Fodbold (S2) BK Friheden (S2)
3 - 1
601440
5
30-10 2021
Kl. 13:00
Ejby IF Fodbold (S3) IS Skævinge (S3)
4 - 1
601442
5
06-11 2021
Kl. 14:00
Bosna IF (S5) Græsted IF (S2)
2 - 1
575241
6 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Bosna IF (S5) Ejby IF Fodbold (S3)
5 - 4
575240
6 ti
03-05 2022
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (S2) Boldklubben Bæk City (S4)
4 - 3
175815
7 on
25-05 2022
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (S2) Bosna IF (S5)
5 - 0

Stilling

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparks konkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 33 - 34 kampe og 28 oversiddere til 2. runde.
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-38 Livelodtrækning 3. september via DBU Sjællands Facebookside 
4. runde spilles i uge 39-40 Livelodtrækning 17. september via DBU Sjællands Facebookside 
Kvartfinaler spilles i uge 43-44 Livelodtrækning 1. oktober via DBU Sjællands Facebookside 
Semifinaler spilles i uge 16-17 Livelodtrækning 3. december via DBU Sjællands Facebookside 
FINALEN: Onsdag den 25. maj 19.00, på et af finaleholdenes hjemmebane, findes via lodtrækning.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind