MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
926217 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 2) Nyråd/Vordingborg (rk. 2) Strøbyhallen
Hjemmehold taberdømt
926219 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Sørbymagle IF (rk. 4) Tølløse BK (rk. 3) Sørbyhallen
3 - 2
926221 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Solrød FC (rk. 2) Torslunde-Ishøj IF (rk. 2) Solrød Idrætscenter
1 - 6
926223
2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF (rk. 3) Greve Fodbold (rk. 3) Albertslund Stadion
5 - 3
926227 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (rk. 3) Helsinge Fodbold (rk. 2) Hillerød Stadion
1 - 9
926229 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) Måløv BK (rk. 3) Karsemosegård
8 - 3
926231 2 ti
17-08 2021
Kl. 19:00
Karlslunde IF (rk. 3) Ishøj IF (rk. 2) Karlslunde Stadion
3 - 1
926226
2 on
18-08 2021
Kl. 18:00
Frederiksværk FK (rk. 3) Farum BK (rk.2) Frederiksværk Stadion
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
926232
2 on
18-08 2021
Kl. 18:30
Ejby IF Fodbold (rk. 3) Glostrup (rk. 2) Ejby Stadion
3 - 2
926234 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Lynge-Uggeløse IF (rk. 3) Vallensbæk IF (rk. 2) Lyngehallen
Udehold taberdømt
926228 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
LSF (rk. 3) Oversidder Smørum Idrætscenter
926230 2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
B. 82, Virum (rk. 3) Ølstykke FC (rk. 2) Fuglsanggårdsskolen
0 - 5
926218
2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (rk. 3) Suså IF (rk. 2) Stadion Vest
3 - 1
926220
2 on
18-08 2021
Kl. 19:00
Svinninge IF (rk. 3) Holbæk B&I (rk. 3) Svinninge Sportscenter
Udehold taberdømt pga manglende holdkort
926222 2 ma
23-08 2021
Kl. 18:30
FC Rudersdal (rk. 3) IF Skjold Birkerød (rk. 3) Rundforbi Stadion
6 - 3
926233 2
28-08 2021
Kl. 10:00
Humlebæk BK (rk. 3) IS Skævinge (rk. 3) Humlebæk Stadion
1 - 7
901836
3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Frederiksværk FK (rk. 3) Karlslunde IF (rk. 3) Frederiksværk Stadion
0 - 5
901841 3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (rk. 2) Ølstykke FC (rk. 2) Helsinge Stadion
2 - 3
901837 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (rk. 3) Lynge-Uggeløse IF (rk. 3) Stadion Vest
9 - 1
901840 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
LSF (rk. 3) Torslunde-Ishøj IF (rk. 2) Smørum Idrætscenter
5 - 4
901842 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (rk. 4) FC Rudersdal (rk. 3) Sørbyhallen
1 - 3
901843 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) Albertslund IF (rk. 3) Karsemosegård
Hjemmehold taberdømt
901838 3 on
08-09 2021
Kl. 18:15
Ejby IF Fodbold (rk. 3) IS Skævinge (rk. 3) Ejby Stadion
5 - 0
116569
4 to
16-09 2021
Kl. 18:00
FC Rudersdal (rk. 3) Karlslunde IF (rk. 3) Rundforbi Stadion
0 - 2
116570
4 to
16-09 2021
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (rk. 3) LSF (rk. 3) Stadion Vest
4 - 1
901839 3 to
16-09 2021
Kl. 18:30
Svinninge IF (rk. 3) Nyråd/Vordingborg (rk. 2) Svinninge Sportscenter
0 - 2
116567
4 ma
27-09 2021
Kl. 17:30
Albertslund IF (rk. 3) Ejby IF Fodbold (rk. 3) Albertslund Stadion
7 - 8
116568
4
10-10 2021
Kl. 11:00
Nyråd/Vordingborg (rk. 2) Ølstykke FC (rk. 2) Rema 1000 Stadion
0 - 5
575281
5 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Karlslunde IF (rk. 3) Ølstykke FC (rk. 2) Karlslunde Stadion
3 - 1
575282
5 on
20-04 2022
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (rk. 3) Ejby IF Fodbold (rk. 3) Stadion Vest
8 - 0
581952 6
22-05 2022
Kl. 10:00
B. 73, Slagelse (rk. 3) Karlslunde IF (rk. 3) Allerød Idrætspark
3 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-44 
4. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2022
FINALEN: søndag den 22. maj 2022 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind