MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (09) 21/22 (2022) //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
926222 2 ma
23-08 2021
Kl. 18:30
FC Rudersdal (rk. 3) IF Skjold Birkerød (rk. 3)
6 - 3
926233 2
28-08 2021
Kl. 10:00
Humlebæk BK (rk. 3) IS Skævinge (rk. 3)
1 - 7
901836
3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Frederiksværk FK (rk. 3) Karlslunde IF (rk. 3)
0 - 5
901841 3 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (rk. 2) Ølstykke FC (rk. 2)
2 - 3
901837 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (rk. 3) Lynge-Uggeløse IF (rk. 3)
9 - 1
901840 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
LSF (rk. 3) Torslunde-Ishøj IF (rk. 2)
5 - 4
901842 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Sørbymagle IF (rk. 4) FC Rudersdal (rk. 3)
1 - 3
901843 3 on
01-09 2021
Kl. 18:30
Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) Albertslund IF (rk. 3)
HHT

Hjemmehold taberdømt

901838 3 on
08-09 2021
Kl. 18:15
Ejby IF Fodbold (rk. 3) IS Skævinge (rk. 3)
5 - 0
116569
4 to
16-09 2021
Kl. 18:00
FC Rudersdal (rk. 3) Karlslunde IF (rk. 3)
0 - 2
116570
4 to
16-09 2021
Kl. 18:00
B. 73, Slagelse (rk. 3) LSF (rk. 3)
4 - 1
901839 3 to
16-09 2021
Kl. 18:30
Svinninge IF (rk. 3) Nyråd/Vordingborg (rk. 2)
0 - 2
116567
4 ma
27-09 2021
Kl. 17:30
Albertslund IF (rk. 3) Ejby IF Fodbold (rk. 3)
7 - 8
116568
4
10-10 2021
Kl. 11:00
Nyråd/Vordingborg (rk. 2) Ølstykke FC (rk. 2)
0 - 5
575281
5 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Karlslunde IF (rk. 3) Ølstykke FC (rk. 2)
3 - 1
575282
5 on
20-04 2022
Kl. 18:30
B. 73, Slagelse (rk. 3) Ejby IF Fodbold (rk. 3)
8 - 0
581952 6
22-05 2022
Kl. 10:00
B. 73, Slagelse (rk. 3) Karlslunde IF (rk. 3)
3 - 0

Stilling

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 35-36 
3. runde spilles i uge 37-44 
4. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2022
FINALEN: søndag den 22. maj 2022 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind