MENU

KS Herre 21/22 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
230807
21-08 2021
Kl. 12:00
FA 2000 2 Bispebjerg Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 4
230808
21-08 2021
Kl. 12:00
Sundby Bk. Kastrup Bk Sundby/Kløvermarken
1 - 2
230810
21-08 2021
Kl. 14:00
Husum Bk. FB Husumparken
2 - 0
230809
21-08 2021
Kl. 15:30
Dragør Bk. NB Bornholm Dragør Bk
4 - 1
230806
ma
23-08 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF 2 Bk. Skjold Hvidovre IF's baner
0 - 1
230812 ti
24-08 2021
Kl. 19:30
HB Fremad Valby Kunst, Fælledparken
2 - 1
230815 to
26-08 2021
Kl. 19:30
Husum Bk. Oversidder Husumparken
209961
fr
27-08 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby Hvidovre IF 2 Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 2
230814
28-08 2021
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. HB Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 0
230816
28-08 2021
Kl. 14:00
NB Bornholm FB Nexø Stadion
0 - 3
230817
28-08 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk Dragør Bk. Kastrup IA ved Røllikevej
1 - 1
230818
28-08 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Sundby Bk. Lersøparken
2 - 2
230813
28-08 2021
Kl. 16:00
Bk. Skjold FA 2000 2 Kunst, Fælledparken
5 - 1
230823 fr
03-09 2021
Kl. 18:00
HB Husum Bk. Kunst, Fælledparken
3 - 0
230824
04-09 2021
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Fremad Valby Valby IP, Opvisningsbanen
4 - 2
209962
04-09 2021
Kl. 12:00
FA 2000 2 Hvidovre IF 2 Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 1
230820
04-09 2021
Kl. 12:00
Dragør Bk. Bispebjerg Bk. Dragør Bk
5 - 0
230821
04-09 2021
Kl. 13:45
FB Kastrup Bk Frederiksberg IP, kunst
1 - 1
230819
04-09 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. Bk. Skjold Sundby/Kløvermarken
2 - 2
230822
04-09 2021
Kl. 15:30
Oversidder NB Bornholm
230811 ti
07-09 2021
Kl. 18:30
Oversidder Vigerslev Bk.
230831
fr
10-09 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby FA 2000 2 Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 2
230828
11-09 2021
Kl. 11:30
NB Bornholm HB Nexø Stadion
3 - 1
230829
11-09 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk Oversidder Kastrup IA ved Røllikevej
230830
11-09 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. FB Lersøparken
0 - 3
230827
11-09 2021
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. Husum Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
2 - 2
230825
11-09 2021
Kl. 16:00
Bk. Skjold Dragør Bk. Kunst, Fælledparken
4 - 0
230826
ti
14-09 2021
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 Sundby Bk. Avedøre Stadion Kunstgræs
2 - 1
230834
on
15-09 2021
Kl. 19:00
FB Bk. Skjold Frederiksberg IP, kunst
1 - 4
230836
fr
17-09 2021
Kl. 18:00
HB Kastrup Bk Kunst, Fælledparken
2 - 4
230835 fr
17-09 2021
Kl. 20:00
Oversidder Bispebjerg Bk.
230833
18-09 2021
Kl. 12:00
Dragør Bk. Hvidovre IF 2 Dragør Bk
1 - 2
230838
18-09 2021
Kl. 14:00
Husum Bk. Fremad Valby Husumparken
1 - 2
230832
18-09 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. FA 2000 2 Sundby/Kløvermarken
2 - 1
230837
18-09 2021
Kl. 15:30
Vigerslev Bk. NB Bornholm Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 0
230840
fr
24-09 2021
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 FB PRO VENTILATION ARENA
0 - 1
230841
25-09 2021
Kl. 12:00
FA 2000 2 Dragør Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 3
230845
25-09 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby Sundby Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
5 - 2
230842
25-09 2021
Kl. 14:00
NB Bornholm Husum Bk. Nexø Stadion
1 - 3
230843
25-09 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk Vigerslev Bk. Kastrup IA ved Røllikevej
0 - 3
230844
25-09 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. HB Lersøparken
6 - 4
230839
25-09 2021
Kl. 16:00
Bk. Skjold Oversidder Kunst, Fælledparken
230849
fr
01-10 2021
Kl. 18:00
HB Bk. Skjold Kunst, Fælledparken
1 - 2
230850
02-10 2021
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Bispebjerg Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 2
230846
02-10 2021
Kl. 12:00
Dragør Bk. Sundby Bk. Dragør Bk
0 - 1
230848
02-10 2021
Kl. 14:00
Oversidder Hvidovre IF 2
230851
02-10 2021
Kl. 14:00
Husum Bk. Kastrup Bk Husumparken
1 - 0
230852
02-10 2021
Kl. 15:30
NB Bornholm Fremad Valby Nexø Stadion
1 - 2
230879
fr
08-10 2021
Kl. 20:00
Bispebjerg Bk. Husum Bk. Ryparken Idrætsanlæg
1 - 4
230880
09-10 2021
Kl. 12:00
Fremad Valby Dragør Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
4 - 1
230855
09-10 2021
Kl. 12:00
FA 2000 2 Oversidder Kunst, Jens Jessens Vej
230856
09-10 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. FB Sundby/Kløvermarken
1 - 3
230878
09-10 2021
Kl. 15:45
Kastrup Bk NB Bornholm Kastrup IA ved Diget
1 - 1
230853
09-10 2021
Kl. 16:00
Bk. Skjold Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken
4 - 0
230854 ti
12-10 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF 2 HB Avedøre Stadion Kunstgræs
1 - 1
230883
fr
15-10 2021
Kl. 18:00
HB FA 2000 2 Kunst, Fælledparken
1 - 4
230884
16-10 2021
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Hvidovre IF 2 Valby IP, Opvisningsbanen
1 - 1
230885
16-10 2021
Kl. 14:00
Husum Bk. Bk. Skjold Husumparken
1 - 5
230886
16-10 2021
Kl. 14:00
NB Bornholm Bispebjerg Bk. Nexø Stadion
3 - 0
230887
16-10 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk Fremad Valby Kastrup IA ved Diget
2 - 3
230882
16-10 2021
Kl. 14:00
Oversidder Sundby Bk.
230881
16-10 2021
Kl. 16:15
FB Dragør Bk. Frederiksberg IP, kunst
0 - 1
230894
fr
22-10 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby FB Valby IP, Stadion, kunst
2 - 1
230890
23-10 2021
Kl. 12:00
FA 2000 2 Vigerslev Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
3 - 1
230892
23-10 2021
Kl. 12:00
Dragør Bk. Oversidder Dragør Bk
230893
23-10 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Kastrup Bk Ryparken Idrætsanlæg
2 - 3
230891
23-10 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. HB Sundby/Kløvermarken
3 - 1
230888
23-10 2021
Kl. 16:00
Bk. Skjold NB Bornholm Kunst, Fælledparken
2 - 1
230889
ti
26-10 2021
Kl. 20:00
Hvidovre IF 2 Husum Bk. Avedøre Stadion Kunstgræs
4 - 0
230847
on
27-10 2021
Kl. 19:00
FB FA 2000 2 Frederiksberg IP, kunst
0 - 0
230896
fr
29-10 2021
Kl. 18:00
HB Dragør Bk. Kunst, Fælledparken
0 - 2
230897
30-10 2021
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Sundby Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
3 - 2
230898
30-10 2021
Kl. 14:00
Husum Bk. FA 2000 2 Husumparken
1 - 1
230899
30-10 2021
Kl. 14:00
NB Bornholm Hvidovre IF 2 Nexø Stadion
4 - 0
230900
30-10 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk Bk. Skjold Kastrup IA ved Diget
0 - 4
230901
30-10 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Fremad Valby Ryparken Idrætsanlæg
0 - 2
230895
30-10 2021
Kl. 14:00
Oversidder FB
230921
06-11 2021
Kl. 12:00
Dragør Bk. Vigerslev Bk. Dragør Bk
0 - 1
230922
06-11 2021
Kl. 13:45
FB HB Frederiksberg IP, kunst
2 - 0
230916
06-11 2021
Kl. 14:00
Sundby Bk. Husum Bk. Sundby/Kløvermarken
3 - 0
230915
06-11 2021
Kl. 15:30
FA 2000 2 NB Bornholm Kunst, Jens Jessens Vej
1 - 3
230923
06-11 2021
Kl. 16:00
Oversidder Fremad Valby
230902
06-11 2021
Kl. 16:00
Bk. Skjold Bispebjerg Bk. Kunst, Fælledparken
6 - 0
230914
ti
09-11 2021
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 Kastrup Bk Avedøre Stadion Kunstgræs
3 - 1
230924 fr
12-11 2021
Kl. 18:00
HB Oversidder Kunst, Fælledparken
230930
fr
12-11 2021
Kl. 18:00
Fremad Valby Bk. Skjold Valby IP, Stadion, kunst
2 - 1
230925
13-11 2021
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. FB Kunst, Valby IP, tribunen
0 - 0
230927
13-11 2021
Kl. 13:00
NB Bornholm Sundby Bk. Nexø Stadion
3 - 0
230928
13-11 2021
Kl. 14:00
Kastrup Bk FA 2000 2 Kastrup IA ved Diget
3 - 3
230929
13-11 2021
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Hvidovre IF 2 Ryparken Idrætsanlæg
1 - 2
230926
13-11 2021
Kl. 14:00
Husum Bk. Dragør Bk. Husumparken
2 - 1
230942 fr
01-04 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby HB Valby IP, Stadion, kunst
230941
02-04 2022
Kl. 12:00
Bispebjerg Bk. FA 2000 2 Ryparken Idrætsanlæg
230932
02-04 2022
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Oversidder Valby IP, Opvisningsbanen
230934
02-04 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm Dragør Bk. Nexø Stadion
230933
02-04 2022
Kl. 13:45
FB Husum Bk. Frederiksberg IP, kunst
230935
02-04 2022
Kl. 14:00
Kastrup Bk Sundby Bk. Kastrup IA ved Røllikevej
230931
02-04 2022
Kl. 16:00
Bk. Skjold Hvidovre IF 2 Kunst, Fælledparken
230943 ti
05-04 2022
Kl. 18:30
Hvidovre IF 2 Fremad Valby Hvidovre IF's baner
230949 fr
08-04 2022
Kl. 18:00
HB Vigerslev Bk. Kunst, Fælledparken
230944
09-04 2022
Kl. 12:00
FA 2000 2 Bk. Skjold Kunst, Jens Jessens Vej
230946
09-04 2022
Kl. 12:00
Dragør Bk. Kastrup Bk Dragør Bk
230948
09-04 2022
Kl. 14:00
Oversidder Husum Bk.
230945
09-04 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Bispebjerg Bk. Sundby/Kløvermarken
230947
09-04 2022
Kl. 15:30
FB NB Bornholm Kunst, Jens Jessens Vej
230953 to
14-04 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm Oversidder Nexø Stadion
230954 to
14-04 2022
Kl. 14:00
Kastrup Bk FB Kastrup IA ved Røllikevej
230955 to
14-04 2022
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Dragør Bk. Lersøparken
231118 to
14-04 2022
Kl. 14:00
Fremad Valby Vigerslev Bk. Valby IP, Stadion, kunst
230951 to
14-04 2022
Kl. 14:00
Hvidovre IF 2 FA 2000 2 Hvidovre IF's baner
230952 to
14-04 2022
Kl. 14:00
Husum Bk. HB Husumparken
230950 to
14-04 2022
Kl. 16:00
Bk. Skjold Sundby Bk. Kunst, Fælledparken
231125 ma
18-04 2022
Kl. 12:00
FB Bispebjerg Bk. Frederiksberg IP, kunst
231126 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Oversidder Kastrup Bk
231128 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Husum Bk. Vigerslev Bk. Husumparken
231119 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
FA 2000 2 Fremad Valby Kunst, Jens Jessens Vej
231120 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Hvidovre IF 2 Sundby/Kløvermarken
231121 ma
18-04 2022
Kl. 14:00
Dragør Bk. Bk. Skjold Dragør Bk
231127 ma
18-04 2022
Kl. 15:30
HB NB Bornholm Kunst, Fælledparken
231136 fr
22-04 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby Husum Bk. Valby IP, Stadion, kunst
231131
23-04 2022
Kl. 12:00
FA 2000 2 Sundby Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
231133
23-04 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm Vigerslev Bk. Nexø Stadion
231134
23-04 2022
Kl. 14:00
Kastrup Bk HB Kastrup IA ved Røllikevej
231135
23-04 2022
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Oversidder Lersøparken
231129
23-04 2022
Kl. 16:00
Bk. Skjold FB Kunst, Fælledparken
231130 ti
26-04 2022
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 Dragør Bk. Hvidovre IF's baner
231143 fr
29-04 2022
Kl. 18:00
HB Bispebjerg Bk. Kunst, Fælledparken
231144
30-04 2022
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Kastrup Bk Valby IP, Opvisningsbanen
231138
30-04 2022
Kl. 12:00
Dragør Bk. FA 2000 2 Dragør Bk
231141
30-04 2022
Kl. 13:45
FB Hvidovre IF 2 Frederiksberg IP, kunst
231142
30-04 2022
Kl. 14:00
Oversidder Bk. Skjold
231137
30-04 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Fremad Valby Sundby/Kløvermarken
231145
30-04 2022
Kl. 14:00
Husum Bk. NB Bornholm Husumparken
231147 ti
03-05 2022
Kl. 18:30
Hvidovre IF 2 Oversidder Hvidovre IF's baner
231148
07-05 2022
Kl. 12:00
FA 2000 2 FB Kunst, Jens Jessens Vej
231149
07-05 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Dragør Bk. Sundby/Kløvermarken
231150
07-05 2022
Kl. 14:00
Kastrup Bk Husum Bk. Kastrup IA ved Røllikevej
231151
07-05 2022
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Vigerslev Bk. Lersøparken
231152
07-05 2022
Kl. 15:30
Fremad Valby NB Bornholm Valby IP, Opvisningsbanen
231146
07-05 2022
Kl. 16:00
Bk. Skjold HB Kunst, Fælledparken
231156 fr
13-05 2022
Kl. 18:00
HB Hvidovre IF 2 Kunst, Fælledparken
231157
14-05 2022
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Bk. Skjold Valby IP, Opvisningsbanen
231153
14-05 2022
Kl. 12:00
Dragør Bk. Fremad Valby Dragør Bk
231159
14-05 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm Kastrup Bk Nexø Stadion
231154
14-05 2022
Kl. 13:45
FB Sundby Bk. Frederiksberg IP, kunst
231155
14-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder FA 2000 2
231158
14-05 2022
Kl. 14:00
Husum Bk. Bispebjerg Bk. Husumparken
231179 ti
17-05 2022
Kl. 19:00
Hvidovre IF 2 Vigerslev Bk. Hvidovre IF's baner
231184 fr
20-05 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby Kastrup Bk Valby IP, Stadion, kunst
231180
21-05 2022
Kl. 12:00
FA 2000 2 HB Kunst, Jens Jessens Vej
231182
21-05 2022
Kl. 12:00
Dragør Bk. FB Dragør Bk
231181
21-05 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Oversidder Sundby/Kløvermarken
231183
21-05 2022
Kl. 15:30
Bispebjerg Bk. NB Bornholm Lersøparken
231160
21-05 2022
Kl. 16:00
Bk. Skjold Husum Bk. Kunst, Fælledparken
231189 ti
24-05 2022
Kl. 19:40
Husum Bk. Hvidovre IF 2 Husumparken
231185 to
26-05 2022
Kl. 12:00
FB Fremad Valby Frederiksberg IP, kunst
231190 to
26-05 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm Bk. Skjold Nexø Stadion
231191 to
26-05 2022
Kl. 14:00
Kastrup Bk Bispebjerg Bk. Kastrup IA ved Røllikevej
231186 to
26-05 2022
Kl. 14:00
Oversidder Dragør Bk.
231187 to
26-05 2022
Kl. 14:00
HB Sundby Bk. Kunst, Fælledparken
231188 to
26-05 2022
Kl. 14:00
Vigerslev Bk. FA 2000 2 Valby IP, Opvisningsbanen
264695
28-05 2022
Kl. 12:00
Dragør Bk. HB Dragør Bk
257577
28-05 2022
Kl. 12:00
FA 2000 2 Husum Bk. Kunst, Jens Jessens Vej
264857
28-05 2022
Kl. 13:45
FB Oversidder Frederiksberg IP, kunst
257578
28-05 2022
Kl. 14:00
Sundby Bk. Vigerslev Bk. Sundby/Kløvermarken
247756
28-05 2022
Kl. 15:30
Hvidovre IF 2 NB Bornholm Hvidovre IF's baner
231192
28-05 2022
Kl. 16:00
Bk. Skjold Kastrup Bk Kunst, Fælledparken
264858 ti
31-05 2022
Kl. 19:00
Fremad Valby Bispebjerg Bk. Valby IP, Stadion, kunst
267830 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
HB FB Kunst, Fælledparken
275213 fr
03-06 2022
Kl. 18:00
Fremad Valby Oversidder Valby IP, Opvisningsbanen
271967
04-06 2022
Kl. 12:00
Vigerslev Bk. Dragør Bk. Valby IP, Opvisningsbanen
274601
04-06 2022
Kl. 13:00
NB Bornholm FA 2000 2 Nexø Stadion
275003
04-06 2022
Kl. 14:00
Kastrup Bk Hvidovre IF 2 Kastrup IA ved Røllikevej
275212
04-06 2022
Kl. 14:00
Bispebjerg Bk. Bk. Skjold Lersøparken
271968
04-06 2022
Kl. 14:00
Husum Bk. Sundby Bk. Husumparken
275214
11-06 2022
Kl. 15:30
Bk. Skjold Fremad Valby Østerbro Stadion
275215
11-06 2022
Kl. 15:30
Hvidovre IF 2 Bispebjerg Bk. Hvidovre IF's baner
275617
11-06 2022
Kl. 15:30
FA 2000 2 Kastrup Bk Kunst, Jens Jessens Vej
275618
11-06 2022
Kl. 15:30
Sundby Bk. NB Bornholm Sundby/Kløvermarken
275619
11-06 2022
Kl. 15:30
Dragør Bk. Husum Bk. Dragør Bk
275620
11-06 2022
Kl. 15:30
FB Vigerslev Bk. Frederiksberg IP, kunst
275623
11-06 2022
Kl. 15:30
Oversidder HB
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: 
Nr. 1 rykker op i Danmarksserien.
Nr. 2 deltager i et kvalifikationsspil sammen med de to nr. 2 i DBU Sjællands bedste række, hvor vinderen af kvalifikationsspillet rykker op i Danmarksserien.

Nedrykning:
Nr. 12,13 og 14 rykker ned fra Københavnsserien.

1. hold fra DBU København-klubber rykker ned i Serie 1 pulje 2,
2. hold fra DBU København-klubber rykker ned i Serie 1 pulje 3, mens NB Bornholm vil rykke ned i DBU Bornholms bedste række.

1) Nedrykningen forøges med det antal DBU København-klubber, der rykker ned fra Danmarksserien efter 2022 forår.
2) Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde af, at nr. 2 fra Københavnsserien kvalificerer sig gennem kvalifikationsspillet til oprykning til Danmarksserien.
3) Nedrykningen reduceres med 1 hold i tilfælde af, at vinderen af DBU Bornholms bedste række ikke kan eller ønsker at deltage som DBU Bornholms hold nr. 2 i Københavnsserien 2022/23 – jf. Turneringsreglementets § 11.14 F.

Log ind