MENU

Ungdomspokal U19 Drenge (04) 22/23 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
968819
1 ma
22-08 2022
Kl. 19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen (2) Herlufsholm GF (1) Stensved Stadion
3
-
2
968815
1 ti
23-08 2022
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (2) Helsinge Fodbold (M) Frederiksværk Stadion
0
-
1
961329 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Humlebæk BK (1) FB (M) Humlebæk Stadion
3
-
0
961330
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Ølstykke FC (1) Stenløse (1) Ølstykke Stadion
1
-
2
961331 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Værløse BK (1) Slagslunde-Ganløse IF (1) Værløse Stadion
1
-
2
961332
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Friheden (1) Skjold (1) Strandmarkens Fritidscenter
2
-
4
968814
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Måløv BK (1) Virum-Sorgenfri BK (1) Måløv Idrætspark
1
-
5
968816
1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (2) Karlslunde IF (1) Slangerup Stadion
2
-
12
968817 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Sundby (1) Rosenhøj BK (M) Kløvermarkens Idrætsanlæg
6
-
4
968820 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Vordingborg IF (M) Himmelev-Veddelev (M) XDC Park
2
-
4
968821 1 on
24-08 2022
Kl. 18:30
B 1903 (1) FC Lejre (1) B1903
4
-
5
968818
1 to
25-08 2022
Kl. 18:30
Tuse IF (1) Bagsværd BK (M) Tuse Kunstgræs 2020
4
-
2
961333
1 on
31-08 2022
Kl. 18:30
Avarta (1) KFUM BK, Roskilde (M) Espelundens Idrætsanlæg
0
-
5
275416
2 ti
20-09 2022
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (M) Frederikssund FB (Ø2) Stadion Vest Kunstgræs
2
-
1
275422
2 ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (M) Brønshøj (Ø2) Helsinge Stadion Kunstgræs
0
-
6
275423 2 ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (Ø2) Frem (Ø1) Hillerød Stadion Kunstgræs
6
-
5
275424
2 ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Virumgård kunstgræsbane
2
-
4
275427 2 ti
20-09 2022
Kl. 19:00
Glostrup (Ø2) FA 2000 (Ø1) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
Hjemmehold taberdømt
275417
2 ti
20-09 2022
Kl. 19:30
Himmelev-Veddelev (M) A27 (Ø1) Himmelev Kunstgræsbane
1
-
4
275428
2 on
21-09 2022
Kl. 18:00
Slagslunde-Ganløse IF (1) Greve Fodbold (Ø1) Gryden kunstgræs
2
-
1
275415 2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
FC Lejre (1) Jægersborg (Ø1) Osted Stadion
2
-
10
275418
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Nyråd/Langebæk Alliancen (2) Raklev GI (Ø2) Vordingborg Kunst "Panteren"
0
-
9
275419
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Tuse IF (1) GVI (Ø1) Tuse Kunstgræs 2020
1
-
5
275421
2 on
21-09 2022
Kl. 19:00
Karlslunde IF (1) Slagelse B&I (Ø1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
3
-
1
275426 2 on
21-09 2022
Kl. 19:30
Skjold (1) LSF (Ø2) Kunst, Fælledparken
3
-
1
275425 2 to
22-09 2022
Kl. 20:00
KFUM BK, Roskilde (M) Skjold Birkerød (Ø2) Lillevang Idrætscenter kunst
3
-
2
275430
2 ti
27-09 2022
Kl. 19:00
Humlebæk BK (1) Vallensbæk IF (Ø2) Humlebæk Stadion Kunstgræs
8
-
2
275420
2 on
28-09 2022
Kl. 18:00
Sundby (1) Ringsted IF (Ø2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
1
641400
3 ma
03-10 2022
Kl. 19:30
Karlslunde IF (1) Ringsted IF (Ø2) Karlslunde Stadion
5
-
0
275429 2 ti
04-10 2022
Kl. 19:00
Holbæk B&I (Ø1) Stenløse (1) Holbæk Sportsby
8
-
0
641399
3 ti
04-10 2022
Kl. 19:00
A27 (Ø1) Jægersborg (Ø1) Dragør Bk
9
-
8
641404 3 ti
04-10 2022
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (1) FA 2000 (Ø1) Gryden kunstgræs
0
-
2
641401
3 on
05-10 2022
Kl. 19:30
Brønshøj (Ø2) GVI (Ø1) Tingbjerg Idrætspark
6
-
2
641403
3 on
05-10 2022
Kl. 19:30
Skjold (1) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Kunst, Fælledparken
2
-
6
641398
3 on
05-10 2022
Kl. 20:00
B. 73, Slagelse (M) Raklev GI (Ø2) Stadion Vest Kunstgræs
5
-
4
641402 3 ti
11-10 2022
Kl. 19:30
KFUM BK, Roskilde (M) Hillerød Fodbold (Ø2) Lillevang Idrætscenter kunst
3
-
0
641405 3 to
13-10 2022
Kl. 19:00
Humlebæk BK (1) Holbæk B&I (Ø1) Humlebæk Stadion
2
-
5
840968
4 ti
01-11 2022
Kl. 19:00
B. 73, Slagelse (M) Roskilde BK (Division) Stadion Vest Kunstgræs
4
-
5
841062
4 ti
01-11 2022
Kl. 19:30
Brønshøj (Ø2) Hvidovre IF (Division) Tingbjerg Idrætspark
6
-
5
841239
4 on
02-11 2022
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (M) AB (Division) Lillevang Idrætscenter
0
-
3
840967
4 on
02-11 2022
Kl. 20:00
A27 (Ø1) Nykøbing FC (Division) Dragør Bk
6
-
7
841238
4 ti
08-11 2022
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1) HIK (Division) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
5
-
1
841241
4 on
09-11 2022
Kl. 19:30
FA 2000 (Ø1) FC Helsingør (Division) Frederiksberg IP, kunst
6
-
7
841237 4 ma
14-11 2022
Kl. 19:30
Karlslunde IF (1) HB Køge (Division) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
1
-
8
841240 4 on
30-11 2022
Kl. 19:30
Holbæk B&I (Ø1) B93 (Division) Holbæk Sportsby
0
-
4
890268 5 on
01-03 2023
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Division) Roskilde BK (Division) NFC Anlæg Syd
890269 5 on
01-03 2023
Kl. 19:00
Brønshøj (Ø2) HB Køge (Division) Tingbjerg Idrætspark
890270 5 on
01-03 2023
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1) AB (Division) Hørsholm Idrætspark
890271 5 ti
21-03 2023
Kl. 19:30
B93 (Division) FC Helsingør (Division) B 93 Svanemølleanlæg.
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 22. – 25. august (uge 34)
2. runde – 19. – 22. september (uge 38)
3. runde – 3. – 6. oktober (uge 40)
4. runde – 1. - 3. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 27. - 30. marts (uge 13)
7. runde – 17. - 20. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finaledato er onsdag den 17. maj 2023, Tingbjerg IP, Opvis

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5/6.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind