Ungdomspokalen U14 Drenge B (10) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
625693
ma21-08 2023
18:30 Nyråd/Vordingborg IF (rk.3) MB (rk.3) THUN Arena
6
-
5
21. aug 2023
18:30
Nyråd/Vordingborg IF (rk.3)
6
MB (rk.3)
5
625685
ti22-08 2023
18:30 FC Rudersdal (rk.4) (2) Farum BK (rk.3) Rundforbi Stadion
3
-
1
22. aug 2023
18:30
FC Rudersdal (rk.4) (2)
3
Farum BK (rk.3)
1
625691
ti22-08 2023
18:30 VG Fodbold (rk.3) Himmelev-Veddelev BK (rk.3) Ramsøhallen
2
-
5
22. aug 2023
18:30
VG Fodbold (rk.3)
2
Himmelev-Veddelev BK (rk.3)
5
625695
ti22-08 2023
18:30 IF Skjold Birkerød (rk.3) Glostrup (rk.3) Birkerød Stadion
3
-
1
22. aug 2023
18:30
IF Skjold Birkerød (rk.3)
3
Glostrup (rk.3)
1
625697
ti22-08 2023
18:30 Fløng-Hedehusene Fodbold (rk.3) Slangerup & Omegn IF (rk.3) (1) Hedehusene Idrætspark
1
-
3
22. aug 2023
18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (rk.3)
1
Slangerup & Omegn IF (rk.3) (1)
3
625699
ti22-08 2023
18:30 Humlebæk BK (rk.3) Lundtofte Boldklub (rk.3) Humlebæk Stadion
1
-
7
22. aug 2023
18:30
Humlebæk BK (rk.3)
1
Lundtofte Boldklub (rk.3)
7
625701
ti22-08 2023
18:30 Allerød FK (rk.3) FC Rudersdal (rk.2) (1) Allerød Idrætspark
1
-
7
22. aug 2023
18:30
Allerød FK (rk.3)
1
FC Rudersdal (rk.2) (1)
7
625687
ti22-08 2023
19:00 Bagsværd BK (rk.4) Brøndby Strand IK (rk.4) Bagsværd Stadion Kunstgræs
1
-
4
22. aug 2023
19:00
Bagsværd BK (rk.4)
1
Brøndby Strand IK (rk.4)
4
625686
on23-08 2023
18:30 Team AS Fodbold (rk.4) FC Lejre (rk.3) Slaglille Sportsplads
7
-
8
23. aug 2023
18:30
Team AS Fodbold (rk.4)
7
FC Lejre (rk.3)
8
625688
on23-08 2023
18:30 Slangerup & Omegn IF (rk.4) (2) SSL (rk.3) Slangerup Stadion
0
-
6
23. aug 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (rk.4) (2)
0
SSL (rk.3)
6
625689
on23-08 2023
18:30 Nykøbing FC (rk.4) Ørslev GIF (V) (rk.3) Nykøbing FC
0
-
5
23. aug 2023
18:30
Nykøbing FC (rk.4)
0
Ørslev GIF (V) (rk.3)
5
625690
on23-08 2023
18:30 Solrød FC (rk.4) AIK 65 Strøby Fodbold (rk.3) Solrød Idrætscenter
0
-
2
23. aug 2023
18:30
Solrød FC (rk.4)
0
AIK 65 Strøby Fodbold (rk.3)
2
625692
on23-08 2023
18:30 B. 73, Slagelse (rk.3) (2) Næstved I.F. (rk.3) Vemmelevhallen
3
-
1
23. aug 2023
18:30
B. 73, Slagelse (rk.3) (2)
3
Næstved I.F. (rk.3)
1
625694
on23-08 2023
18:30 Herlev IF (rk.3) Herstedøster IC (rk.3) Herlev IF Engen
2
-
5
23. aug 2023
18:30
Herlev IF (rk.3)
2
Herstedøster IC (rk.3)
5
625696
on23-08 2023
18:30 Faxe Ladeplads IF (rk.3) Ringsted IF (rk.3) Faxe Ladeplads Stadion
1
-
0
23. aug 2023
18:30
Faxe Ladeplads IF (rk.3)
1
Ringsted IF (rk.3)
0
625698
on23-08 2023
18:30 Høng GF (rk.3) Oversidder Hønghallen
23. aug 2023
18:30
Høng GF (rk.3)
Oversidder
625700
on23-08 2023
18:30 Ishøj IF (rk.3) Værløse BK (rk.3) Ishøj Idrætscenter
7
-
1
23. aug 2023
18:30
Ishøj IF (rk.3)
7
Værløse BK (rk.3)
1
625702
on23-08 2023
18:30 Oversidder Albertslund IF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Albertslund IF (rk.2)
625703
on23-08 2023
18:30 Oversidder FC Nakskov (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
FC Nakskov (rk.2)
625704
on23-08 2023
18:30 Oversidder Ølstykke FC (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Ølstykke FC (rk.2)
625705
on23-08 2023
18:30 Oversidder Taastrup FC (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Taastrup FC (rk.2)
625706
on23-08 2023
18:30 Oversidder Karlslunde IF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Karlslunde IF (rk.2)
625707
on23-08 2023
18:30 Oversidder Kirke Hyllinge IF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Kirke Hyllinge IF (rk.2)
625708
on23-08 2023
18:30 Oversidder LSF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
LSF (rk.2)
625709
on23-08 2023
18:30 Oversidder Helsingør IF Fodbold (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Helsingør IF Fodbold (rk.2)
625710
on23-08 2023
18:30 Oversidder Hillerød Fodbold (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Hillerød Fodbold (rk.2)
625711
on23-08 2023
18:30 Oversidder B. 73, Slagelse (rk.2) (1)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
B. 73, Slagelse (rk.2) (1)
625712
on23-08 2023
18:30 Ålholm IF (rk.3) Slagslunde-Ganløse IF (rk.2) Ålholmskolen
3
-
0
23. aug 2023
18:30
Ålholm IF (rk.3)
3
Slagslunde-Ganløse IF (rk.2)
0
625713
on23-08 2023
18:30 Oversidder Roskilde Boldklub (rk.3)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Roskilde Boldklub (rk.3)
625714
on23-08 2023
18:30 Oversidder BSF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
BSF (rk.2)
625715
on23-08 2023
18:30 Oversidder Brødeskov IF (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Brødeskov IF (rk.2)
625716
on23-08 2023
18:30 Oversidder Frederikssund FB (rk.2)
23. aug 2023
18:30
Oversidder
Frederikssund FB (rk.2)
808380
ti05-09 2023
18:15 FC Rudersdal (rk.4) (2) Lundtofte Boldklub (rk.3) Rundforbi Stadion
1
-
4
05. sep 2023
18:15
FC Rudersdal (rk.4) (2)
1
Lundtofte Boldklub (rk.3)
4
808384
ti05-09 2023
18:15 AIK 65 Strøby Fodbold (rk.3) Nyråd/Vordingborg IF (rk.3) Strøbyhallen
2
-
4
05. sep 2023
18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (rk.3)
2
Nyråd/Vordingborg IF (rk.3)
4
808386
ti05-09 2023
18:15 Brøndby Strand IK (rk.4) IF Skjold Birkerød (rk.3) Langbjergskolen
7
-
0
05. sep 2023
18:15
Brøndby Strand IK (rk.4)
7
IF Skjold Birkerød (rk.3)
0
808416
ti05-09 2023
18:15 BSF (rk.2) Brødeskov IF (rk.2) Ballerup Idrætspark
2
-
4
05. sep 2023
18:15
BSF (rk.2)
2
Brødeskov IF (rk.2)
4
808437
ti05-09 2023
18:15 Helsingør IF Fodbold (rk.2) Frederikssund FB (rk.2) Helsingør Idrætspark
HMH
05. sep 2023
18:15
Helsingør IF Fodbold (rk.2)
Frederikssund FB (rk.2)
HMH
808417
ti05-09 2023
18:30 Faxe Ladeplads IF (rk.3) B. 73, Slagelse (rk.2) (1) Faxe Ladeplads Stadion
HHT
05. sep 2023
18:30
Faxe Ladeplads IF (rk.3)
B. 73, Slagelse (rk.2) (1)
HHT
808381
on06-09 2023
18:15 LSF (rk.2) FC Rudersdal (rk.2) (1) Smørum Idrætscenter
4
-
0
06. sep 2023
18:15
LSF (rk.2)
4
FC Rudersdal (rk.2) (1)
0
808385
on06-09 2023
18:15 Ørslev GIF (V) (rk.3) FC Nakskov (rk.2) Vordingborg Kunst "Panteren"
1
-
2
06. sep 2023
18:15
Ørslev GIF (V) (rk.3)
1
FC Nakskov (rk.2)
2
808418
on06-09 2023
18:15 Roskilde Boldklub (rk.3) Albertslund IF (rk.2) Roskilde Idrætspark
10
-
0
06. sep 2023
18:15
Roskilde Boldklub (rk.3)
10
Albertslund IF (rk.2)
0
808438
on06-09 2023
18:15 Ishøj IF (rk.3) Karlslunde IF (rk.2) Ishøj Idrætscenter
5
-
2
06. sep 2023
18:15
Ishøj IF (rk.3)
5
Karlslunde IF (rk.2)
2
808439
on06-09 2023
18:15 Ålholm IF (rk.3) Ølstykke FC (rk.2) Ålholmskolen
7
-
8
06. sep 2023
18:15
Ålholm IF (rk.3)
7
Ølstykke FC (rk.2)
8
808440
on06-09 2023
18:15 Kirke Hyllinge IF (rk.2) Taastrup FC (rk.2) Kirke Hyllinge Stadion
5
-
2
06. sep 2023
18:15
Kirke Hyllinge IF (rk.2)
5
Taastrup FC (rk.2)
2
808441
on06-09 2023
18:15 Slangerup & Omegn IF (rk.3) (1) SSL (rk.3) Slangerup Stadion
5
-
2
06. sep 2023
18:15
Slangerup & Omegn IF (rk.3) (1)
5
SSL (rk.3)
2
808442
on06-09 2023
18:15 Himmelev-Veddelev BK (rk.3) Hillerød Fodbold (rk.2) Himmelev Idrætspark
UHT
06. sep 2023
18:15
Himmelev-Veddelev BK (rk.3)
Hillerød Fodbold (rk.2)
UHT
808383
ti12-09 2023
18:15 Høng GF (rk.3) B. 73, Slagelse (rk.3) (2) Hønghallen
4
-
2
12. sep 2023
18:15
Høng GF (rk.3)
4
B. 73, Slagelse (rk.3) (2)
2
808415
on13-09 2023
18:30 FC Lejre (rk.3) Herstedøster IC (rk.3) Osted Stadion, kunst
1
-
2
13. sep 2023
18:30
FC Lejre (rk.3)
1
Herstedøster IC (rk.3)
2
673483
ti19-09 2023
18:30 Brøndby Strand IK (rk.4) Lundtofte Boldklub (rk.3) Langbjergskolen
HHT
19. sep 2023
18:30
Brøndby Strand IK (rk.4)
Lundtofte Boldklub (rk.3)
HHT
673485
ti19-09 2023
18:30 Ishøj IF (rk.3) B. 73, Slagelse (rk.2) (1) Ishøj Idrætscenter
0
-
4
19. sep 2023
18:30
Ishøj IF (rk.3)
0
B. 73, Slagelse (rk.2) (1)
4
679922
ti19-09 2023
18:30 LSF (rk.2) Ølstykke FC (rk.2) Smørum Idrætscenter
5
-
1
19. sep 2023
18:30
LSF (rk.2)
5
Ølstykke FC (rk.2)
1
664236
on20-09 2023
18:30 Herstedøster IC (rk.3) Nyråd/Vordingborg IF (rk.3) Albertslund Stadion Kunstgræs
5
-
3
20. sep 2023
18:30
Herstedøster IC (rk.3)
5
Nyråd/Vordingborg IF (rk.3)
3
673484
on20-09 2023
18:30 Slangerup & Omegn IF (rk.3) (1) Brødeskov IF (rk.2) Slangerup Stadion
1
-
7
20. sep 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (rk.3) (1)
1
Brødeskov IF (rk.2)
7
679937
on20-09 2023
18:30 Frederikssund FB (rk.2) Roskilde Boldklub (rk.3) Frederikssund Stadion
UHT
20. sep 2023
18:30
Frederikssund FB (rk.2)
Roskilde Boldklub (rk.3)
UHT
673482
to21-09 2023
18:30 Himmelev-Veddelev BK (rk.3) FC Nakskov (rk.2) Himmelev Idrætspark
5
-
6
21. sep 2023
18:30
Himmelev-Veddelev BK (rk.3)
5
FC Nakskov (rk.2)
6
664168
on27-09 2023
18:30 Høng GF (rk.3) Kirke Hyllinge IF (rk.2) Gørlevhallen
2
-
5
27. sep 2023
18:30
Høng GF (rk.3)
2
Kirke Hyllinge IF (rk.2)
5
918585
04-11 2023
10:00 Lundtofte Boldklub (rk.3) Brødeskov IF (rk.2) Lundtofte Idrætsplads
1
-
6
04. nov 2023
10:00
Lundtofte Boldklub (rk.3)
1
Brødeskov IF (rk.2)
6
918583
05-11 2023
12:00 Herstedøster IC (rk.3) Kirke Hyllinge IF (rk.2) Albertslund Stadion
1
-
5
05. nov 2023
12:00
Herstedøster IC (rk.3)
1
Kirke Hyllinge IF (rk.2)
5
918586
11-11 2023
13:00 Frederikssund FB (rk.2) FC Nakskov (rk.2) Frederikssund Stadion
1
-
2
11. nov 2023
13:00
Frederikssund FB (rk.2)
1
FC Nakskov (rk.2)
2
918582
12-11 2023
16:00 LSF (rk.2) B. 73, Slagelse (rk.2) (1) Smørum Idrætscenter
1
-
4
12. nov 2023
16:00
LSF (rk.2)
1
B. 73, Slagelse (rk.2) (1)
4
575822
on24-04 2024
18:30 Brødeskov IF (rk.2) B. 73, Slagelse (rk.2) (1) Brødeskov Stadion
24. apr
18:30
Brødeskov IF (rk.2)
B. 73, Slagelse (rk.2) (1)
575836
on24-04 2024
18:30 Kirke Hyllinge IF (rk.2) FC Nakskov (rk.2) Kirke Hyllinge Stadion
24. apr
18:30
Kirke Hyllinge IF (rk.2)
FC Nakskov (rk.2)
108438
26-05 2024
12:00 Vinder Brødeskov/B73 -slagelse Vinder Kr Hyllinge/Nakskov Ballerup Idrætspark
26. maj
12:00
Vinder Brødeskov/B73 -slagelse
Vinder Kr Hyllinge/Nakskov
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
OBS: Står der oversidder ud for ens kamp, så kan der stadig komme en modstander på kampen

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 44-49
5. runde semifinaler spilles i uge 17-18 2024
FINALEN: Ikke fastsat

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind