3. Division - Grundspil 2023/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested TV Resultat
336056
fr04-08 2023
19:30 Holstebro B Vejgaard B Krøyer Park (Holstebro)
1
-
2
04. aug 2023
19:30
Holstebro B
1
Vejgaard B
2
336057
05-08 2023
12:00 VSK Århus Young Boys FD Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
2
-
2
05. aug 2023
12:00
VSK Århus
2
Young Boys FD
2
336058
05-08 2023
13:00 Vanløse Avarta Vanløse Idrætspark
3
-
0
05. aug 2023
13:00
Vanløse
3
Avarta
0
336061
05-08 2023
13:00 IF Lyseng Ishøj IF Lyseng Idrætspark
2
-
2
05. aug 2023
13:00
IF Lyseng
2
Ishøj IF
2
336059
05-08 2023
14:00 Næsby BK Frem ALPI Arena Næsby
4
-
2
05. aug 2023
14:00
Næsby BK
4
Frem
2
336060
05-08 2023
14:00 SfB-Oure FA Holbæk B&I Fynske Bank Arena Høje Bøge
0
-
0
05. aug 2023
14:00
SfB-Oure FA
0
Holbæk B&I
0
242293
12-08 2023
13:00 Holbæk B&I VSK Århus Holbæk Sportsby
0
-
3
12. aug 2023
13:00
Holbæk B&I
0
VSK Århus
3
242294
12-08 2023
13:00 Ishøj IF Næsby BK Ishøj Idrætscenter
1
-
1
12. aug 2023
13:00
Ishøj IF
1
Næsby BK
1
336082
12-08 2023
13:00 Vejgaard B IF Lyseng Spar Nord Arena (Vejgaard B)
2
-
0
12. aug 2023
13:00
Vejgaard B
2
IF Lyseng
0
242292
12-08 2023
14:00 Frem Vanløse Valby Idrætspark
1
-
2
12. aug 2023
14:00
Frem
1
Vanløse
2
242291
13-08 2023
13:00 Avarta Holstebro B Tømrermester Jim Jensens Park
0
-
3
13. aug 2023
13:00
Avarta
0
Holstebro B
3
336083
13-08 2023
14:00 Young Boys FD SfB-Oure FA JYSK Park (kunstgræs)
4
-
1
13. aug 2023
14:00
Young Boys FD
4
SfB-Oure FA
1
336084
fr18-08 2023
19:00 Holstebro B Young Boys FD Krøyer Park (Holstebro)
2
-
3
18. aug 2023
19:00
Holstebro B
2
Young Boys FD
3
336087
fr18-08 2023
19:00 Vanløse Holbæk B&I Vanløse Idrætspark
1
-
1
18. aug 2023
19:00
Vanløse
1
Holbæk B&I
1
336086
19-08 2023
13:00 IF Lyseng Frem Lyseng Idrætspark
1
-
0
19. aug 2023
13:00
IF Lyseng
1
Frem
0
336088
19-08 2023
13:00 Vejgaard B Ishøj IF Spar Nord Arena (Vejgaard B)
0
-
0
19. aug 2023
13:00
Vejgaard B
0
Ishøj IF
0
336089
19-08 2023
13:30 VSK Århus SfB-Oure FA Vejlby/Risskov Centret
1
-
2
19. aug 2023
13:30
VSK Århus
1
SfB-Oure FA
2
336085
19-08 2023
14:00 Næsby BK Avarta ALPI Arena Næsby
0
-
0
19. aug 2023
14:00
Næsby BK
0
Avarta
0
336090
fr25-08 2023
18:00 Avarta Holbæk B&I Tømrermester Jim Jensens Park
1
-
0
25. aug 2023
18:00
Avarta
1
Holbæk B&I
0
336092
26-08 2023
13:00 IF Lyseng VSK Århus Lyseng Idrætspark
1
-
0
26. aug 2023
13:00
IF Lyseng
1
VSK Århus
0
336093
26-08 2023
13:00 Ishøj IF Holstebro B Ishøj Idrætscenter
3
-
2
26. aug 2023
13:00
Ishøj IF
3
Holstebro B
2
336094
26-08 2023
14:00 SfB-Oure FA Næsby BK Fynske Bank Arena Høje Bøge
0
-
1
26. aug 2023
14:00
SfB-Oure FA
0
Næsby BK
1
336091
26-08 2023
14:00 Frem Vejgaard B Valby Idrætspark
3
-
0
26. aug 2023
14:00
Frem
3
Vejgaard B
0
336095
27-08 2023
14:00 Young Boys FD Vanløse JYSK Park (kunstgræs)
0
-
1
27. aug 2023
14:00
Young Boys FD
0
Vanløse
1
336096
02-09 2023
13:00 Holbæk B&I Young Boys FD Holbæk Sportsby
1
-
1
02. sep 2023
13:00
Holbæk B&I
1
Young Boys FD
1
336101
02-09 2023
13:00 Vanløse Ishøj IF Vanløse Idrætspark
2
-
0
02. sep 2023
13:00
Vanløse
2
Ishøj IF
0
336100
02-09 2023
13:30 VSK Århus Frem Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
4
-
1
02. sep 2023
13:30
VSK Århus
4
Frem
1
336099
02-09 2023
14:00 SfB-Oure FA Avarta Fynske Bank Arena Høje Bøge
4
-
0
02. sep 2023
14:00
SfB-Oure FA
4
Avarta
0
336098
02-09 2023
15:00 Næsby BK Vejgaard B ALPI Arena Næsby
1
-
2
02. sep 2023
15:00
Næsby BK
1
Vejgaard B
2
336097
03-09 2023
13:00 Holstebro B IF Lyseng Krøyer Park (Holstebro)
1
-
3
03. sep 2023
13:00
Holstebro B
1
IF Lyseng
3
336106
fr08-09 2023
19:00 Young Boys FD Næsby BK JYSK Park (kunstgræs)
3
-
3
08. sep 2023
19:00
Young Boys FD
3
Næsby BK
3
336103
fr08-09 2023
20:00 Frem Holstebro B Valby Idrætspark
0
-
0
08. sep 2023
20:00
Frem
0
Holstebro B
0
336104
09-09 2023
13:00 IF Lyseng Vanløse Lyseng Idrætspark
4
-
2
09. sep 2023
13:00
IF Lyseng
4
Vanløse
2
336105
09-09 2023
13:00 Ishøj IF Holbæk B&I Ishøj Idrætscenter
2
-
1
09. sep 2023
13:00
Ishøj IF
2
Holbæk B&I
1
336107
09-09 2023
13:00 Vejgaard B SfB-Oure FA Spar Nord Arena (Vejgaard B)
4
-
1
09. sep 2023
13:00
Vejgaard B
4
SfB-Oure FA
1
336102
10-09 2023
13:00 Avarta VSK Århus Tømrermester Jim Jensens Park
1
-
0
10. sep 2023
13:00
Avarta
1
VSK Århus
0
336108
16-09 2023
13:00 Holbæk B&I Holstebro B Holbæk Sportsby
3
-
0
16. sep 2023
13:00
Holbæk B&I
3
Holstebro B
0
336109
16-09 2023
13:00 Vanløse Vejgaard B Vanløse Idrætspark
1
-
1
16. sep 2023
13:00
Vanløse
1
Vejgaard B
1
242794
16-09 2023
13:30 VSK Århus Ishøj IF Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
2
-
1
16. sep 2023
13:30
VSK Århus
2
Ishøj IF
1
336110
16-09 2023
14:00 Young Boys FD Avarta JYSK Park (kunstgræs)
0
-
2
16. sep 2023
14:00
Young Boys FD
0
Avarta
2
336111
16-09 2023
14:00 SfB-Oure FA Frem Fynske Bank Arena Høje Bøge
0
-
1
16. sep 2023
14:00
SfB-Oure FA
0
Frem
1
336112
16-09 2023
14:00 Næsby BK IF Lyseng ALPI Arena Næsby
2
-
2
16. sep 2023
14:00
Næsby BK
2
IF Lyseng
2
242890
23-09 2023
13:00 IF Lyseng Young Boys FD Lyseng Idrætspark
3
-
3
23. sep 2023
13:00
IF Lyseng
3
Young Boys FD
3
242891
23-09 2023
13:00 Ishøj IF SfB-Oure FA Ishøj Idrætscenter
2
-
2
23. sep 2023
13:00
Ishøj IF
2
SfB-Oure FA
2
242892
23-09 2023
13:00 Vejgaard B Avarta Spar Nord Arena (Vejgaard B)
1
-
2
23. sep 2023
13:00
Vejgaard B
1
Avarta
2
242893
23-09 2023
13:30 VSK Århus Næsby BK Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
2
-
0
23. sep 2023
13:30
VSK Århus
2
Næsby BK
0
242832
23-09 2023
14:00 Frem Holbæk B&I Valby Idrætspark
1
-
0
23. sep 2023
14:00
Frem
1
Holbæk B&I
0
242889
23-09 2023
14:00 Holstebro B Vanløse Krøyer Park (Holstebro)
3
-
1
23. sep 2023
14:00
Holstebro B
3
Vanløse
1
242895
30-09 2023
13:00 Holbæk B&I Vejgaard B Holbæk Sportsby
2
-
0
30. sep 2023
13:00
Holbæk B&I
2
Vejgaard B
0
242896
30-09 2023
13:00 Vanløse VSK Århus Vanløse Idrætspark
1
-
1
30. sep 2023
13:00
Vanløse
1
VSK Århus
1
242897
30-09 2023
14:00 Næsby BK Holstebro B ALPI Arena Næsby
1
-
2
30. sep 2023
14:00
Næsby BK
1
Holstebro B
2
242898
30-09 2023
14:00 SfB-Oure FA IF Lyseng Fynske Bank Arena Høje Bøge
3
-
1
30. sep 2023
14:00
SfB-Oure FA
3
IF Lyseng
1
242894
01-10 2023
13:00 Avarta Frem Tømrermester Jim Jensens Park
0
-
1
01. okt 2023
13:00
Avarta
0
Frem
1
244204
01-10 2023
14:00 Young Boys FD Ishøj IF JYSK Park (kunstgræs)
4
-
2
01. okt 2023
14:00
Young Boys FD
4
Ishøj IF
2
244212
07-10 2023
13:00 Vejgaard B VSK Århus Spar Nord Arena (Vejgaard B)
1
-
2
07. okt 2023
13:00
Vejgaard B
1
VSK Århus
2
336113
07-10 2023
13:00 Ishøj IF Avarta Ishøj Idrætscenter
1
-
1
07. okt 2023
13:00
Ishøj IF
1
Avarta
1
244207
07-10 2023
14:00 Frem Young Boys FD Valby Idrætspark
1
-
2
07. okt 2023
14:00
Frem
1
Young Boys FD
2
244209
07-10 2023
14:00 Næsby BK Vanløse ALPI Arena Næsby
1
-
1
07. okt 2023
14:00
Næsby BK
1
Vanløse
1
244208
08-10 2023
13:00 Holstebro B SfB-Oure FA Krøyer Park (Holstebro)
2
-
2
08. okt 2023
13:00
Holstebro B
2
SfB-Oure FA
2
337436
08-10 2023
15:00 IF Lyseng Holbæk B&I Lyseng Idrætspark
0
-
0
08. okt 2023
15:00
IF Lyseng
0
Holbæk B&I
0
248677
fr13-10 2023
19:00 Young Boys FD Vejgaard B JYSK Park (kunstgræs)
1
-
3
13. okt 2023
19:00
Young Boys FD
1
Vejgaard B
3
248671
14-10 2023
13:00 Holbæk B&I Næsby BK Holbæk Sportsby
2
-
3
14. okt 2023
13:00
Holbæk B&I
2
Næsby BK
3
248676
14-10 2023
13:30 VSK Århus Holstebro B Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
0
-
1
14. okt 2023
13:30
VSK Århus
0
Holstebro B
1
248672
14-10 2023
14:00 SfB-Oure FA Vanløse Fynske Bank Arena Høje Bøge
2
-
0
14. okt 2023
14:00
SfB-Oure FA
2
Vanløse
0
248670
14-10 2023
14:00 Frem Ishøj IF Valby Idrætspark
1
-
0
14. okt 2023
14:00
Frem
1
Ishøj IF
0
337437
15-10 2023
13:00 Avarta IF Lyseng Tømrermester Jim Jensens Park
2
-
0
15. okt 2023
13:00
Avarta
2
IF Lyseng
0
248678
21-10 2023
13:00 IF Lyseng SfB-Oure FA Lyseng Idrætspark
4
-
1
21. okt 2023
13:00
IF Lyseng
4
SfB-Oure FA
1
248682
21-10 2023
13:00 Vanløse Frem Vanløse Idrætspark
0
-
1
21. okt 2023
13:00
Vanløse
0
Frem
1
248683
21-10 2023
13:00 Vejgaard B Holbæk B&I Spar Nord Arena (Vejgaard B)
2
-
2
21. okt 2023
13:00
Vejgaard B
2
Holbæk B&I
2
248680
21-10 2023
14:00 Næsby BK VSK Århus ALPI Arena Næsby
2
-
4
21. okt 2023
14:00
Næsby BK
2
VSK Århus
4
248681
21-10 2023
14:00 Holstebro B Avarta Krøyer Park (Holstebro)
1
-
1
21. okt 2023
14:00
Holstebro B
1
Avarta
1
248679
22-10 2023
13:00 Ishøj IF Young Boys FD Ishøj Idrætscenter
4
-
1
22. okt 2023
13:00
Ishøj IF
4
Young Boys FD
1
248688
fr27-10 2023
19:00 Holbæk B&I Ishøj IF Holbæk Sportsby
1
-
4
27. okt 2023
19:00
Holbæk B&I
1
Ishøj IF
4
248690
fr27-10 2023
19:00 Young Boys FD Holstebro B JYSK Park (kunstgræs)
0
-
2
27. okt 2023
19:00
Young Boys FD
0
Holstebro B
2
248691
28-10 2023
13:30 VSK Århus IF Lyseng Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
1
-
0
28. okt 2023
13:30
VSK Århus
1
IF Lyseng
0
248687
28-10 2023
14:00 Frem Næsby BK Valby Idrætspark
0
-
0
28. okt 2023
14:00
Frem
0
Næsby BK
0
248689
28-10 2023
14:00 SfB-Oure FA Vejgaard B Fynske Bank Arena Høje Bøge
0
-
5
28. okt 2023
14:00
SfB-Oure FA
0
Vejgaard B
5
248685
29-10 2023
13:00 Avarta Vanløse Tømrermester Jim Jensens Park
1
-
1
29. okt 2023
13:00
Avarta
1
Vanløse
1
248695
fr03-11 2023
19:00 Holbæk B&I Avarta Holbæk Sportsby
1
-
0
03. nov 2023
19:00
Holbæk B&I
1
Avarta
0
248692
04-11 2023
13:00 IF Lyseng Næsby BK Lyseng Kunstgræs
1
-
1
04. nov 2023
13:00
IF Lyseng
1
Næsby BK
1
248694
04-11 2023
13:00 Vejgaard B Young Boys FD Spar Nord Arena (Vejgaard B)
1
-
2
04. nov 2023
13:00
Vejgaard B
1
Young Boys FD
2
248698
04-11 2023
13:00 Vanløse SfB-Oure FA Vanløse Idrætspark
0
-
3
04. nov 2023
13:00
Vanløse
0
SfB-Oure FA
3
248697
04-11 2023
14:00 Holstebro B Frem Krøyer Park (Holstebro)
1
-
3
04. nov 2023
14:00
Holstebro B
1
Frem
3
248693
05-11 2023
14:00 Ishøj IF VSK Århus Ishøj Idrætscenter
1
-
1
05. nov 2023
14:00
Ishøj IF
1
VSK Århus
1
248704
11-11 2023
13:30 VSK Århus Vanløse Kunstgræsbanen-VSK Aarhus
4
-
0
11. nov 2023
13:30
VSK Århus
4
Vanløse
0
248700
11-11 2023
14:00 Frem IF Lyseng Valby Idrætspark
3
-
2
11. nov 2023
14:00
Frem
3
IF Lyseng
2
248701
11-11 2023
14:00 Young Boys FD Holbæk B&I JYSK Park (kunstgræs)
0
-
0
11. nov 2023
14:00
Young Boys FD
0
Holbæk B&I
0
248702
11-11 2023
14:00 SfB-Oure FA Holstebro B Kunststofbanen SfB
2
-
1
11. nov 2023
14:00
SfB-Oure FA
2
Holstebro B
1
248703
11-11 2023
14:00 Næsby BK Ishøj IF OB-Ådalen
0
-
3
11. nov 2023
14:00
Næsby BK
0
Ishøj IF
3
248699
12-11 2023
13:00 Avarta Vejgaard B Tømrermester Jim Jensens Park
1
-
0
12. nov 2023
13:00
Avarta
1
Vejgaard B
0
248705
18-11 2023
13:00 Avarta Young Boys FD Tømrermester Jim Jensens Park
1
-
0
18. nov 2023
13:00
Avarta
1
Young Boys FD
0
248706
18-11 2023
13:00 Holbæk B&I SfB-Oure FA Holbæk Sportsby
2
-
1
18. nov 2023
13:00
Holbæk B&I
2
SfB-Oure FA
1
248710
18-11 2023
13:00 Holstebro B VSK Århus Krøyer Park (Holstebro)
1
-
2
18. nov 2023
13:00
Holstebro B
1
VSK Århus
2
248711
18-11 2023
13:00 Ishøj IF IF Lyseng Ishøj Idrætscenter
4
-
2
18. nov 2023
13:00
Ishøj IF
4
IF Lyseng
2
248712
18-11 2023
13:00 Vejgaard B Frem Gistrup kunstgræsanlæg
0
-
3
18. nov 2023
13:00
Vejgaard B
0
Frem
3
248713
18-11 2023
13:00 Vanløse Næsby BK Vanløse Idrætspark
0
-
1
18. nov 2023
13:00
Vanløse
0
Næsby BK
1
248949
09-03 2024
13:00 Ishøj IF Vanløse Ishøj Idrætscenter
09. mar
13:00
Ishøj IF
Vanløse
251559
09-03 2024
13:00 IF Lyseng Holstebro B Lyseng Kunstgræs
09. mar
13:00
IF Lyseng
Holstebro B
251560
09-03 2024
13:30 VSK Århus Vejgaard B Vejlby/Risskov Centret
09. mar
13:30
VSK Århus
Vejgaard B
249352
09-03 2024
14:00 SfB-Oure FA Young Boys FD Fynske Bank Arena Høje Bøge
09. mar
14:00
SfB-Oure FA
Young Boys FD
251557
09-03 2024
14:00 Frem Avarta Valby Idrætspark
09. mar
14:00
Frem
Avarta
251558
10-03 2024
14:00 Næsby BK Holbæk B&I OB-Ådalen
10. mar
14:00
Næsby BK
Holbæk B&I
251594
fr15-03 2024
19:00 Holbæk B&I Frem Holbæk Sportsby
15. mar
19:00
Holbæk B&I
Frem
251597
fr15-03 2024
19:00 Young Boys FD VSK Århus JYSK Park (kunstgræs)
15. mar
19:00
Young Boys FD
VSK Århus
251595
16-03 2024
13:00 Vanløse IF Lyseng Vanløse Idrætspark
16. mar
13:00
Vanløse
IF Lyseng
251596
16-03 2024
13:00 Vejgaard B Næsby BK Spar Nord Arena (Vejgaard B)
16. mar
13:00
Vejgaard B
Næsby BK
251593
16-03 2024
14:00 Holstebro B Ishøj IF Krøyer Park (Holstebro)
16. mar
14:00
Holstebro B
Ishøj IF
251592
17-03 2024
13:00 Avarta SfB-Oure FA Tømrermester Jim Jensens Park
17. mar
13:00
Avarta
SfB-Oure FA
251599
23-03 2024
13:00 Ishøj IF Vejgaard B Ishøj Idrætscenter
23. mar
13:00
Ishøj IF
Vejgaard B
251601
23-03 2024
13:00 IF Lyseng Avarta Lyseng Kunstgræs
23. mar
13:00
IF Lyseng
Avarta
251603
23-03 2024
13:00 Vanløse Holstebro B Vanløse Idrætspark
23. mar
13:00
Vanløse
Holstebro B
251602
23-03 2024
13:30 VSK Århus Holbæk B&I Vejlby/Risskov Centret
23. mar
13:30
VSK Århus
Holbæk B&I
251600
23-03 2024
14:00 Næsby BK Young Boys FD OB-Ådalen
23. mar
14:00
Næsby BK
Young Boys FD
251598
23-03 2024
14:00 Frem SfB-Oure FA Valby Idrætspark
23. mar
14:00
Frem
SfB-Oure FA
251604
to28-03 2024
13:00 Avarta Ishøj IF Tømrermester Jim Jensens Park
28. mar
13:00
Avarta
Ishøj IF
251605
to28-03 2024
13:00 Holbæk B&I IF Lyseng Holbæk Sportsby
28. mar
13:00
Holbæk B&I
IF Lyseng
251606
to28-03 2024
13:00 Holstebro B Næsby BK Krøyer Park (Holstebro)
28. mar
13:00
Holstebro B
Næsby BK
251609
to28-03 2024
13:00 Vejgaard B Vanløse Spar Nord Arena (Vejgaard B)
28. mar
13:00
Vejgaard B
Vanløse
251607
to28-03 2024
14:00 SfB-Oure FA VSK Århus Fynske Bank Arena Høje Bøge
28. mar
14:00
SfB-Oure FA
VSK Århus
251608
to28-03 2024
14:00 Young Boys FD Frem JYSK Park (kunstgræs)
28. mar
14:00
Young Boys FD
Frem
252128
ma01-04 2024
13:00 Ishøj IF Frem Ishøj Idrætscenter
01. apr
13:00
Ishøj IF
Frem
251622
ma01-04 2024
13:00 IF Lyseng Vejgaard B Lyseng Idrætspark
01. apr
13:00
IF Lyseng
Vejgaard B
252126
ma01-04 2024
13:00 Vanløse Young Boys FD Vanløse Idrætspark
01. apr
13:00
Vanløse
Young Boys FD
252127
ma01-04 2024
13:30 VSK Århus Avarta Vejlby/Risskov Centret
01. apr
13:30
VSK Århus
Avarta
252125
ma01-04 2024
14:00 Næsby BK SfB-Oure FA ALPI Arena Næsby
01. apr
14:00
Næsby BK
SfB-Oure FA
252129
ma01-04 2024
14:00 Holstebro B Holbæk B&I Krøyer Park (Holstebro)
01. apr
14:00
Holstebro B
Holbæk B&I
252130
06-04 2024
14:00 Avarta Næsby BK Tømrermester Jim Jensens Park
06. apr
14:00
Avarta
Næsby BK
252131
06-04 2024
14:00 Frem VSK Århus Valby Idrætspark
06. apr
14:00
Frem
VSK Århus
275737
06-04 2024
14:00 Holbæk B&I Vanløse Holbæk Sportsby
06. apr
14:00
Holbæk B&I
Vanløse
275738
06-04 2024
14:00 Vejgaard B Holstebro B Spar Nord Arena (Vejgaard B)
06. apr
14:00
Vejgaard B
Holstebro B
275739
06-04 2024
14:00 Young Boys FD IF Lyseng JYSK Park (kunstgræs)
06. apr
14:00
Young Boys FD
IF Lyseng
275740
06-04 2024
14:00 SfB-Oure FA Ishøj IF Fynske Bank Arena Høje Bøge
06. apr
14:00
SfB-Oure FA
Ishøj IF
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til Divisionsforeningen på mail eller på tlf: 3525 1545

Log ind